WeAccess

logo

Projekt WeAccess neboli Web Accessibility and other Initiatives for Persons with Disabilities in EU in Pandemic and other Crisis Times  EU je přímo financovaný projekt EU z programu Europe For Citizens, Strand 2. Democratic engagement and civic participation.

Základní otázkou, kterou se projekt zabývá, je reakce společnosti na práva osob se zdravotním postižením (nejen) v době pandemické krize. V době, kdy evropská společnost čelí výzvě nuceného sociálního distancování a obrací se k informačním technologiím jako prostředku řešení problémů každodenního života, se osoby se zdravotním postižením potýkají s neschopností svobodně se pohybovat a plnit své základní potřeby v online světě. Pouze 5% veřejných webových stránek, vzdělávacích platforem, mobilních aplikací nebo veřejného obsahu v EU je plně nebo částečně přístupné i pro lidi se zdravotním postižením.

Projekt We Access je postaven na dvou hlavních pilířích:

- ideové ukotvení dobrovolnictví a solidarity s osobami se zdravotním postižením napříč společností v době krize

- inovativní myšlení, kreativní iniciativy a nastavení standardů v oblasti přístupnosti webového a digitálního obsahu

Projekt trvá 24 měsíců (03/2021 – 2/2023).

Projekt je spolufinancován fondy EU (program Europe For Citizens).

Přehled partnerů zapojených do projektu WeAccess

1/ REGIONAL DEVELOPMENT AGENCY OF SREM LTD RUMA, Serbia - Lead Partner

2/ Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Spoljar, Varaždin, Croatia

3/ SVEUCILISTE U ZAGREBU, FAKULTET ORGANIZACIJE I INFORMATIKE, Varaždin, Croatia