COOP FWD

logo projekt

Evropský projekt COOP FWD, plným názvem Moving ForWarD to support the social economy through inter-regional COOPeration and developing education and training for younger persons je přímo financovaný projekt EU z programu EASME, sítě COS-SEM-2020-4-01 - Social Economy Missions.

Partnerství tvoří 5 partnerů zastupujících 5 zemí (Česká republika, Chorvatsko, Itálie, Srbsko a Maďarsko). Základní otázkou, kterou se projekt zabývá, je rozvoj dalšího vzdělávání pracovníků samosprávy, jejich příspěvkových organizací a malých a středních podniků, které považuje projekt jako zásadní pilíř projektu s cílem dosažení rozvoj regionálních ekonomik.

Prostřednictvím rozvoje dalšího vzdělávání si projekt klade za cíl zlepšení spolupráce místních aktérů na regionální úrovni, sdílené know-how napomůže ke zlepšení přístupů ke vzdělávání se zaměřením zejména na mladší osoby do 25 let a sociálně znevýhodněné skupiny.

Díky spolupráci, meziregionální výměně zkušeností, školením přizpůsobeným na míru regionálním podmínkám a výměně osvědčených postupů se projekt zaměří na přístupy k dalšímu vzdělávání pracovníků samospráv a jejich příspěvkových organizací s cílem podpory podnikavého, inovativního a kriticky uvažujícího mind-setu mladých lidí pracujících v institucích regionálních samospráv a jejich příspěvkových organizacích. Projekt trvá 12 měsíců (02/2021 – 1/2022). Tisková zpráva projektu v anglickém jazyce je dostupná ke stažení níže.

Projekt je spolufinancován fondy EU (program EASME, síť Social Economy Missions).

Přehled partnerů zapojených do projektu COOP FWD

1/ Bjelovarsko-bilogorska zupanija, Croatia - Lead Partner