8. ročník Open House Praha

Milí přátelé, festival městské architektury Open House Praha, který vstupuje do svého 8. ročníku a uskuteční se v tradičním květnovém termínu od 16. do 22. května 2022. Festivalový týden přinese celou řadu doprovodných programů koncerty, přednášky, debaty, výstavy a komentované procházky. O víkendu 21. a 22. května se zdarma otevře 101 běžně nepřístupných budov a prostorů. Od pondělí 16. května mohou návštěvníci zavítat do festivalového infocentra na adrese Železná 492/18, Praha 1-Staré Město a zakoupit si festivalového průvodce a další materiály. Otevírací doba je po–pá 10.00–18.00 a so–ne 9.00–19.00 hodin. Celý program je k dispozici na: www.openhousepraha.cz/festival-2022/.

Neuplynul ani celý rok od posledního ročníku festivalu a nás těší, že se po dvou covidových letech, kdy jsme festival byli nuceni organizovat v náhradních termínech, s návštěvníky potkáme v našem oblíbeném, tradičním, jarním květnovém termínu, kdy nás jaro všechny táhne ven a láká za nevšedními zážitky. Návštěvníky festivalu čeká 101 běžně nepřístupných budov, z toho 26 novinek, 57 kulturních památek a bohatý doprovodný program i v souvislosti s výročími některých významných architektů,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková.

Výročí 150 let od narození Jožeho Plečnika

Program festivalu Open House Praha je věnovaný připomínce jubilea narození několika významných architektů působících v českých zemích. Jedním z nich je i slovinský architekt Jože Plečnik, který by v lednu oslavil 150 let od svého narození. Při této příležitosti se budou moci návštěvníci o víkendu podívat nejen do jeho nejslavnější pražské stavby – kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech, ale také v doprovodném programu najdou hned několik událostí jako koncert, výstavu a přednášku o Plečnikových nerealizovaných projektech v Lublani. Více informací o doprovodných programech naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Kompletní přehled doprovodných programů najdete také na:

O víkendu 21. a 22. května se zdarma otevře 101 běžně nepřístupných budov a prostorů ve 13 městských částech. Vstup do budov je zdarma bez nutnosti předchozí registrace až na jednu výjimku (Thunovský palác). Na přípravě prohlídek se ve svém volném čase podílejí majitelé, správci či zaměstnanci z institucí a firem sídlících v otevřených budovách ve spolupráci se stovkami dobrovolníků. Aby byl festival opravdu pro všechny, věnují organizátoři pozornost i návštěvníkům s tělesným, zrakovým a sluchovým postižením, kteří najdou v programu speciální prohlídky vybraných budov. Připraveny jsou i programy pro děti. Více o těchto speciálních programech najdete v přiložených tiskových zprávách.

Podívejte se na letošní videospot!

Těšíme se na vaši návštěvu!

Open House Praha, z. ú.
Bubenečská 25, Praha 6