Informace pro občany Ukrajiny - Важлива інформація

Jazykové kurzy s ICP

Prodloužení dočasné ochrany - Продовження тимчасової охорони до 31.3.2024

Informace k prodloužení dočasné ochrany 

letak

Zdravotní péče pro osoby z Ukrajiny - UA Point Bulovka  - Клінічна лікарня Буловка надає первинну допомогу людям з України у новостворених амбулаторіях під назвою UA POINT. Особи з України, які пройдуть процедуру реєстрації, мають гарантовану участь у системі державного медичного страхування як державні застраховані особи та мають повне право на надання медичних послуг, оплачуваних за рахунок медичного страхування, так само, як інші особи, застраховані у медичних страхових компаніях Чеської Республіки

паркування автомобілів

Ministerstvo vnitra zřídilo internetovou stránku s informacemi pro občany Ukrajiny (v českém i ukrajinském jazyce) na linku: https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obcany-ukrajiny.aspx. Stránka obsahuje aktualizované informace zejména k náležitostem pobytových a azylových řízení.

Asistenční centrum pomoci Ukrajině převzalo od 1. 4. 2023 Ministerstvo vnitra ČR

Provozní doba: Po - Čt od 8:00 do 15:00, Pá od 8:00 do 14:00, So - Ne zavřeno.

Infolinka pro ukrajinské uprchlíky +420 800 050 749 (volání z českých čísel je zdarma, v provozu Po - Pá 9:00 - 17:00). Poradenství poskytováno v ukrajinštině, ruštině, angličtině a češtině (v UA zde). 

Informace o přihlášení ke zdravotnímu pojištění, a to jak v českém tak ukrajinském jazyce. Je zde také seznam fakultních nemocnic, které občany Ukrajiny ošetří v případě bezodkladné péče bez zajištěného zdravotního pojištění.

Pomoc skrze neziskové organizace napříč ČR se shromažďuje a informace o nich nalezlete na  https://www.pomahejukrajine.cz/. Zde najdete ubytovací nabídky pomoci, dále psychologické, doučování, materiální pomoc atd.

 

Veškeré informace najdete na portálu v menu Co dělat, když../Válka na Ukrajině. Odkazy na jednotlivé oblasti pomoci níže:

 

 

Informace pro cizince z Ukrajiny

Jste občan Ukrajiny, utíkáte před válkou a potřebujete pomoci? CZ/UA

 

  

  

  

 

 Informace pro občany Ukrajiny, kteří mají pobytové oprávnění na území ČR ke stažení zde v CZ a UA

  info ukr
ua
Související dokumenty
Přílohy