Žáci základních škol Prahy 9 soutěžili v dopravní výchově

V areálu Dětského dopravního hřiště na Proseku se ve druhé polovině května uskutečnil 53. ročník Dopravní soutěže mladých cyklistů pro žáky základních škol.

Soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s Technickou správou komunikací -  Besipem, hlavním městem Prahou, Městskou policií a Českým červeným křížem. Letošního obvodního kola se zúčastnilo všech pět základních škol Prahy 9, z nichž tři obsadily obě kategorie, tj. mladší a starší žáci, dvě školy vyslaly jen mladší žáky.

Na účastníky čekalo dvacet otázek z dopravních testů, 1. pomoc, jízda zručnosti a jízda po dopravním hřišti. „Pro zúčastněné děti je to cenná zkušenost, je na nich vidět, že je baví a že zařazování dopravní výchovy do vzdělávacího procesu je na místě,“ sdělila radní pro školství Tereza Štaubrová, která soutěž zahájila. „Vzhledem k chování řidičů na našich silnicích jsou podobné akce nejen zajímavé, ale hlavně velmi potřebné,“ konstatovala Jiřina Vondráčková z TSK – Besipu.

Dopravní soutěž mladých cyklistů má několik kol. V letošním školním roce z obvodního do krajského kola, které se koná 31.5. v Praze 15, jako vítězové postoupila obě družstva ze ZŠ Litvínovská 600. Budeme držet palce k případnému dalšímu postupu, tj. do kola celostátního, poté do evropského, letos v Černé Hoře.

Fota: archiv odboru školství