Týden na Pragovce

Sympozium, performance, kino a mnohem víc po celý týden na Pragovce.

Předprázdninový týden na Pragovce naplněný uměním, vědou i zábavou. Začínáme už ve čtvrtek 23. června multimediální instalací s divadelními prvky RITUAL od Faro moving space. Následovat bude tradiční letní kino s projekcí filmu Tmář a jeho rod. V sobotu se s námi můžete vypravit na výlet do čáslavské Gumárny, kde o víkendu končí výstava mycelium/NOVA FORMA, jejíž druhou část můžete do 25. srpna vidět u nás na Pragovce v rámci výstavního dějství Pole v množném čísle / Velká Voda. Nepropásněte možnost prohlédnout si obě dvě části výstavy, protože jen tak do sebe vše zapadne.

Od pondělí 27. června do středy 29. června proběhne na Pragovce v naší premiéře vědecké Sympozium Pole v množném čísle, kde své příspěvky inspirované tématy digitálních a morfických polí, mycelia, sítí či datových stop přednese celá řada expertů z různých oborů. Těšit se můžete na Doc. RNDr. Jiřího Gabriela, DRSc. a jeho příspěvek O houbách a lidech, MUDr. Filip Tylš bude mluit na téma Psychedelika v terapii a seberozvoji, čeká vás prezentace platformy Artbiom a mnohem více. 

V úterý 28. června obohatí program Sympozia tradiční letní sladké nicnedělání Dolce Far Niente a komentovaná prohlídka výstavou Pole v množném čísle / Velká voda. A protože týden na Pragovce má ve skutečnosti osm dní, tak červen zakončíme opět čtvrtečním letním kinem a pásmem filmů FAMU.

 

Za celý tým Pragovka for Art z.s. 
MgA. Lucie Nováčková 
Umělecká ředitelka galerií na Pragovce
a prezidentka spolku Pragovka for Art z.s.

obr.titulka
Přílohy