Tento týden patřil na Devítce sportovcům

Městská část pořádala už tradičně dvoudenní Sportovní hry pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Letos školy vyslaly změřit síly téměř 500 dětí. Žáci závodili v atletických disciplínách, v malé kopané, ve florbalu nebo volejbalu. Už 21. ročníku Sportovních her se účastnilo se všech pět našich základních škol. V úterý zápolily děti z prvních stupňů, ve středu měli sportovní den žáci druhého stupně. Celkově nejvíc medailí si odnesli žáci ZŠ Novoborská.

Hry ukázaly, že Devítka má spoustu malých sportovních talentů. Těm nejlepším z mladší kategorie předal medaile místostarosta Adam Vážanský. „V naší městské části sport podporujeme a máme radost z každého dítěte, které se hýbe. Úspěch si zaslouží ocenit, ale vážíme si každého, kdo si v souladu s Coubertinovským heslem není důležité zvítězit, ale zúčastnit se, přišel zasoutěžit,“ uvedl.  
 

Ve středu dorazil za staršími žáky s diplomy starosta Tomáš Portlík. „Sportovci byli skvělí! Medaile bych dal nejraději všem za sportovního ducha a dobrou náladu, kterou si na závodiště přinesli. S velkou chutí jsem pogratuloval vítězům, poražený tu žádný nebyl. Doufám, že se tu všichni zase za rok sejdeme a přibydou nějací nováčci. Sportovní hry mají na Devítce dlouhou tradici, ve které rozhodně hodláme pokračovat. Příště už po dvaadvacáté!," říká starosta.   

atletika
Přílohy