Sympozium Pole v množném čísle

V Pragovka Gallery a The White Room proběhne od pondělí 27.6. do středy 29.6. vědecké sympozium k výstavě Pole v množném čísle / Velká voda. Experti z různých vědeckých odvětví přednesou příspěvky inspirované tématy digitálních a morfických polí, mycelia, sítí, datových stop a dalších.

V pondělí 27. června od 14:00 sympozium odstartuje přednáškou Antropologické snění, Utopie a ...my Mgr. EvA Šlesingerová, Ph.D. Následovat bude přednáška Mgr. Dity Malečkové, Ph.D. zabývající se tématy umělé inteligence. Od 18:30 se diváci můžou těšit na přednášku Mgr. Lukáše Likavčana, Ph.D., na téma metabolický pohled. Celý večerní program zakončí od 20:00 komentovaná prohlídka kurátorskou sekcí Alternativní modely budoucnosti s její kurátorkou Monikou Szűcsovou

Druhý den v Pragovce proběhne prezentace platformy Artbiom včetně diskuze členů týmu o této platformě. Jedná se o databázi současného českého a slovenského umění věnujícího se environmentálním otázkám. Od 14:00 nás čeká Artbiom – Přednáška na téma ekologie, umění a aktivismu Univerzity za klima, koncert Úvod do komparatistiky a Sbor družstva Život. Následovat bude v čase 16:00 až 17:30 Artbiom – Přednáška Mgr. Zuzany Štefkové Ph.D. Její přednáška Děti Země sleduje díla umělců a umělkyň, kteří se pokoušejí překonat dualitu stavící do protikladu člověka a přírodu. Od 18:30 do 20:00 nás doc. RNDr. Jiří Gabriel potěší přednáškou O Houbách a lidech. O Zakončení úterního programu se postará Artbiom svou diskuzí členů týmu o této platformě. Umělecké video Kristýna Machartové, jedné z členek Týmu Artbiom. Přiblíží divákům podstatu, kterou chce tým Artbiomu sdělit. Jak dát přírodě hlas? Jaké jsou synapse a k čemu všemu slouží. V samotném závěru uvedou přednášku Příroda a lidské hierarchie Tomáš Samek a Ladislav Nový.

Závěrečným dnem diváky provedou hned tři různé přednášky. Od 16:00 do 17:30 Psychadelika v terapii a seberozvoji MUDr. Filipa Tylše. Od 18:30 do 20:00 Vědomí: konstrukce a destrukce reality prof. MUDr. Jiřího Horáčka a v samotném závěru sympozia se představí Dr. J. Vyskočil s přednáškou: Teorie, modely, systémy a interakce – Jak fyzik vidí svět.

Pole v množném čísle
Související dokumenty
Přílohy