Starosta Prahy 9 Tomáš Portlík spolu s radními rozlévali 600 porcí vánoční rybí polévky

Praha 9 (22. prosince 2022) – Stovky strávníků dnes obsloužili na náměstí OSN starosta Prahy 9 Tomáš Portlík a členové rady městské části Adam Vážanský, Jana Nowaková Těmínová, Kamila Matějková, Jiří Janák a Jan Poupě.

Rozlévání vánoční rybí polévky je v Praze 9 tradicí. Politici městské části obsluhovali své obyvatele už po deváté. „V tradici rybích polévek budeme určitě pokračovat i v dalších letech. Lidé se nechodí jen najíst, ale také popovídat si mezi sebou, i s námi. Je to krásná příležitost popřát jim osobně hezké svátky. Rozlili jsme dnes 600 porcí. Kuchař Honza už od včera vařil ve čtyřech hrncích 200 litrů polévku, na kterou padlo 35 kilo kapříků. Zase se mu povedla, musel jsem si přidat. Na všechny se ale dostalo, “ říká starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

Už před desátou se před stánky, kde byla k dispozici i kuřecí polévka, a vánočka a čaj, vytvořila fronta. „Řekl bych, že ekonomická krize byla znát i tady. Zájemců bylo více než v předchozích letech. Častěji si také přidávali a odnášeli si i několik porcí domů. Vánoční polévka je to nejmenší, co pro potřebné můžeme udělat,“ dodal místostarosta Adam Vážanský.

Rybí premiéru si na rozdíl od Tomáše Portlíka a Adama Vážanského užila nová místostarostka pro sociální oblast Kamila Matějková. „Jsem moc ráda, že jsem si to mohla vyzkoušet a v příštích letech u této hezké tradice určitě nebudu chybět,“ uvedla.

Podle tradice byla rybí polévka o Vánocích určena pro potřebné a bezdomovceV posledních letech se ale akt jejího rozlévání stále více stává sousedským setkáváním. Polévky uvařil také už tradičně kuchař z restaurace U Šebestiána v Kolbenově ulici v Praze 9.

Kontakt:

Hana Boříková