Slavnostní zahájení v roce 2008 - videoreportáž

Videoreportáž

Hřiště pokřtila Iveta Bartošová

V úterý 15.4.2008 v 16,00 hod. bylo slavnostně otevřeno zbrusu nové dětské dopravní hřiště u sportovního areálu ZŠ Litvínovská 500 na Proseku. Je špičkově vybaveno jak po stránce výukové, tak i pokud jde o „vozový park“.Děti si na něm mohou vyzkoušet všechny tři základní dopravní situace – křižovatku řízenou semafory, neřízenou křižovatku a kruhový objezd. Své praktické zkušenosti si pak mohou doplnit teoretickými poznatky v učebně pro 15 osob vybavené počítači, promítacím zařízením a mapami. Výukový program pro ně připravila Městská policie. K dispozici mají i občerstvení a půjčovnu kol, tříkolek, vozítek a bugin. 
V dopoledních hodinách bude hřiště sloužit dopravní výuce žáků okolních škol, po obědě se pak otevře veřejnosti za symbolické vstupné 10,-Kč. Děti mohou přijet na vlastních „dopravních prostředcích“, ale mohou si je v areálu také půjčit. Půjčovné činí 20,-Kč/1 hod. 
Slavnostního přestřižení pásky se ujali náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Rudolf Blažek, starosta MČ Praha 9 Ing. Jan Jarolím a zpěvačka Iveta Bartošová. Z významných hostů nechyběl ředitel Městské policie Vladimír Kotrouš a generální ředitel firmy Shell Pavel Šenych. 
A jak hodnotí nové hřiště starosta MČ Praha 9?
„Dopravní hřiště stálo téměř 18 milionů korun a bylo spolufinancováno z fondů EU, díky tomu je nejmodernější v celé republice, na což jsme náležitě hrdi. Navíc se může pochlubit vlastní čerpací stanicí, kterou hřišti věnovala firma Shell, což je naprostá rarita. 
V jeho areálu se nacházejí dva dětské koutky s prolézačkami, takže hřiště mohou využívat i maminky s malými dětmi. Hřiště tak významně rozšiřuje nabídku volnočasových aktivit pro obyvatele Proseka, což mne osobně velmi těší.“

hriste

hriste

hriste

 

hriste

 

 

 

 

 

 

 


hriste