Reakce MČ Praha 9 na prohlášení primátora Hřiba o stěhování Pražského asistenčního centra pro uprchlíky do Vysočan

Praha 9 (22. března 2022) – Dnešní prohlášení pražského primátora Zdeňka Hřiba o tom, že se do 14. dubna přesune Pražské asistenční centrum pro uprchlíky do objektu bývalé KB ve Vysočanech, který dnes vlastní společnost Central Group, považuje městská část Praha 9 za překvapující. „Magistrátu jsme navrhli a začali s ním o tom jednat, aby v objektu vznikla škola pro ukrajinské děti žijící v Praze, a to i s ohledem na dobré dopravní spojení Vysočan s okolními městskými částmi. A najednou se dozvídáme o přesunu asistenčního centra pro uprchlíky do Vysočan. Tento nápad s námi primátor Hřib nekonzultoval, jen ho oznámil, když se dohodl s vlastníkem budovy. A k projektu školy mlčí,“ říká starosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík a dodává, že problematiku využití vysočanského objektu rozhodně otevře na čtvrtečním zastupitelstvu hlavního města Prahy.