Předškoláci V MŠ Kytlická si vyjeli do Krkonoš

Jak nejlépe zakončit poslední týden v mateřské škole, než pobytem na čerstvém vzduchu? Stalo se již tradicí, že děti v MŠ Kytlická, které v září nastoupí do 1. třídy základní školy, si poslední červnový týden užívají v penzionu Lenoch ve Studenově v Krkonoších.

Děti si nejen užívají, ale také využívají znalosti a dovednosti, které se za uplynulé roky naučily. Vloni je doprovázela sovička Rozárka, letos je to lištička Tlapička. Na Liščí stezce do Harrachova si tak děti vyzkoušely průlez „norou“ a na každém dalším zastavení si poslechly zajímavosti ze života tohoto lesního tvora. Nejde jen o ozdravný pobyt, děti chodí na turistické procházky, soutěží v různých sportech, učí se samostatnosti i chování v kolektivu prostřednictvím spolupráce v družstvech. „Chceme dětem poslední dny v mateřské škole zpříjemnit netradiční výukou,“ sdělila ředitelka Kateřina Navarová a dodala: „Na životě lišky si děti zopakují to, co se naučily, a díky lesu, loukám a paloučkům si mohou prověřit i pohybové schopnosti a vlastní zdatnost.“

Každé odloučení dítěte od rodiny je zásahem do jejich běžného života. Děti z MŠ Kytlická bez problémů zvládají absenci rodičů, jsou samostatné a vzájemně si pomáhají, mají radost ze společných úkolů. Dny v přírodě jim utíkají rychle díky pestrému programu. Pro to, aby rodiče byli informováni, kde jejich potomci spí, jedí, hrají si, čím se zabývají, kudy chodí či jezdí, využívá ředitelka webové stránky i Facebook mateřské školy. Každý den večer nahrává množství fotek dokumentující průběh celého dne a přidává krátké a výstižné komentáře. „S touto formou komunikace máme dobré zkušenosti. Rodiče ji vítají, protože nemusí čekat na návrat a průběžně se dozvídají, co děláme,“ svěřila se Kateřina Navarová. Je to jeden z kroků, jak i v mateřské škole využívat moderní technologie.

https://www.mskytlicka.cz/svp-studenov-2022/

 

Fota: archiv MŠ Kytlická

Ilustrační foto
Přílohy