Praha 9 vyzývá ministerstvo zdravotnictví: Testujte děti PCR testem

TZ 14. dubna 2021

Praha 9 vyzývá ministerstvo zdravotnictví: Testujte děti PCR testem

Městská část Praha 9 se 13. dubna 2021 otevřeným dopisem obrátila na ministra zdravotnictví prof. MUDr. Petra Arenberga, DrSc., MBA s výzvou, aby ministerstvo zdravotnictví a vláda zaujaly nediskriminační přístup k PCR testům na přítomnost viru SARS-CoV-2.

V otevřené výzvě starosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík spolu s radním hl. m. Prahy Vítem Šimralem, předsedkyní Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP Marianou Čapkovou, starostou MČ Praha 7 Janem Čižinským a starostou MČ Praha 3 Jiřím Ptáčkem vyzývá ke změně právních předpisů tak, že testování žáků ve školách PCR testem bude stát podporovat, tedy že zdravotní pojišťovny budou PCR testy hradit přinejmenším v takovém rozsahu, jako hradí POC antigenní testy při plošném testování. Dále požaduje, aby pro žáky pravidelně 1x týdně testované PCR testem již neplatilo omezení v nutnosti střídat se ve škole po týdnech.

Celé znění otevřené výzvy ministerstvu zdravotnictví najdete v příloze.

Kontakt pro média:

Tomáš Portlík