Pozvánka na Korzo Pragovka II /Sdílená samota

Korzo na Pragovce se ohlédne za Magickou dekádou a přinese Sdílenou samotu .
Pragovka si Vás dovoluje pozvat ve čtvrtek 17. března od 17 hodin pozvat na letošní druhé Korzo Pragovka s podtitulem Sdílená samota, které přinese dlouho očekávaný křest knihy Rezavá ústa / Magická dekáda k deseti letům Pragovky, sonickou performance skupiny AUXIG a spoustu dalšího programu. Korzo je součástí výstavního dějství Díra ve stázi / Blasts Cries Laughter.

Korzo Pragovka v 17 hodin zahájí otevřená diskuze s kurátorkami, umělkyněmi a umělci zapojenými do projektu Díra ve stázi / Blasts Cries Laughter o tématu spolupráce v umění, jejích přínosech a nástrahách. Následovat bude křest výstavního katalogu a představení autorské publikace Susanne Kass a básnické sbírky Tomáše Ročka. Na programu je performativní setkání umělců Pavla Tichoně a Davida Helána nebo komentovaná prohlídka děl vybraných v rámci participativního projektu Udržitelná spojení.

Součástí večera bude také dlouho očekávaný křest knihy Rezavá ústa / Magická dekáda Pragovka 20112021 vydané k deseti letům od vzniku ateliérů na Pragovce a speciální dražba pěti kusů s originály Karímy Al-Mukhtarové, Daniela Hanzlíka, Matěje Hrbka, Tadeáše Kotrby a Alessandry Svátek.

Korzo ve 21 hodin zakončí performance mezinárodního uměleckého kolektivu Auxig (Petr Hanžl, Polina Khatsenka, Jan Krombholz, Barry Yuk Bun Wan) pod kurátorským vedením Terezy Novákové z platformy Artbiom.cz.


Součástí korza bude od 16 do 18 hodin také kreativní workshop pro děti Vrnění a vlnění pod vedením lektora Martina Vlčka. Najdete ho v HUBu Kafe Pragovka. Úplný program najdete níže.

Úplný Program Korza Pragovka II / Sdílená samota

16:00–18:00 Kreativní workshop pro děti Vrnění a vlnění / Martin Vlček
17:00 Otevřená beseda s kurátorkami, umělkyněmi a umělci na téma spolupráce, komentovaná prohlídka výstavního dějství Díra ve stázi / Blasts Cries Laughter

18:30 Křest katalogu výstavy Díra ve stázi, představení autorské publikace Susanne Kass 25 Objects of the Anthropocene a básnické sbírky Tomáše Ročka V Torontu prší
19:00 Křest a dražba knihy Rezavá ústa / Magická dekáda Pragovka 2011–2021 s aukcí limitované série s originály uměleckých děl rezidentek a rezidentů: 

  • Karíma Al-Mukhtarová
  • Daniel Hanzlík
  • Matěj Hrbek
  • Tadeáš Kotrba
  • Alessandra Svátek

Originály uměleckých děl jsou umístěny na předsádce limitované edice knihy.

19:30 Performativní setkání Sousoklí / Pavel Tichoň, David Helán
20:30 Představení výstupů participativního projektu Udržitelná spojení s umělci a facilitátory projektu –Susanne Kass a Tomášem  Ročkem
21:00 Performance Sdílená samota / Auxig (Petr Hanžl, Polina Khatsenka, Jan Krombholz, Barry Yuk Bun Wan). Ústecká skupina Auxig pod kurátorským vedením Terezy Novákové z platformy Artbiom představí sonickou performanci mapující zvukové teritorium budovy.

 

Za celý tým Pragovka for Art z.s. a všechny zúčastněné umělce a umělkyně
MgA. Lucie Nováčková 
Umělecká ředitelka galerií na Pragovce a prezidentka spolku Pragovka for Art z.s.

sdílená samota
Přílohy