Nejen v přírodě, ale také v muzeu si děti procvičovaly český jazyk

Příměstský tábor v Poděbradské ulici pro děti – cizince se chýlí ke konci. Kromě pravidelné výuky se děti věnovaly různý volnočasovým aktivitám, v některých případech ve společnosti Čechů. Ti hovořili česky, a tak nutnost porozumět byla potřebná. Bez porozumění by nebyly zvládnuty činnosti, které děti potřebovaly ke splnění různých úkolů.

Mezi zajímavé a zábavné akce se zařadila návštěva pražského Muzea fantastických iluzí, kterou pro ně zprostředkovala pracovní skupina pro předškolní vzdělávání Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání v Praze 9. Svět optických klamů nadchl, děti pořizovaly fotografie, přebíhaly od jedné iluze ke druhé, a pokud se chtěly dozvědět podrobnosti, nebo jak to kde funguje, musely si přečíst doprovodný text uvedený v několika jazykových mutacích. Děti z příměstského tábora se promíchaly s ostatními návštěvníky a rodný jazyk nebyl pro nikoho překážkou.