Nadace Divoké husy

Představujeme Vám Nadaci Divoké husy


Lety Divokých hus

 

Napadlo Vás už někdy, proč létají divoké husy v hejnu ve tvaru písmene V? Jakmile totiž jedna husa zamává křídly, vytvoří zvedací proud vzduchu pro husu, která letí za ní. Tímto způsobem celé hejno urazí o 70% delší cestu, než kdyby letěl každý pták sám. 

Když se husa v čele hejna unaví, zařadí se na konec, aby si mohla odpočinout a na její místo se posune jiná. Husy letící na konci hejna potom hlasitě povzbuzují ty v čele. 

Vědí, že úspěch záleží na spolupráci, ochotě střídavě konat těžkou práci a sdílet těžkosti vedení skupiny. 

 

Divoké husy takto létají z místa na místo. Kdyby se usadily, zpohodlněly by, ztloustly jako husy domácí a časem by již nebyly schopny vzlétnout. 

 

Stejně jako husy divoké i my létáme z místa na místo a každých 14 dní podporujeme s Vaší pomocí malé konkrétní projekty po celé České republice. Tu zaletíme například koupit tkalcovský stav pro chráněnou dílnu v Sokolově a za dva týdny zase zrekonstruovat vlhkou zeď v Domově pro seniory ve Valašském Meziříčí. 

 

 

 

Stačí zaslat SMS ve tvaru DMS HUSY na číslo 87777. Cena jedné DMS je 30,- Kč. Příspěvky můžete také posílat na číslo účtu veřejné sbírky 27000000/2700, variabilní symbol vždy dle aktuální sbírky. Přispívat můžete i trvalým příkazem.

Děkujeme všem, kteří se k letům Divokých hus přidávají.

Aktuální „Let Divokých hus“ najdete vždy na www.divokehusy.cz

Kontakt: 

Nadace Divoké husy 
Domažlická 15 
130 00 Praha 3 

Telefon a Fax+420 222 584 342 

Mobil+420 739 244 696 

Email: nadace@divokehusy.cz