MŠ Veltruská - Čím budeš, až vyrosteš?

Čím budeš, až vyrosteš? 

Děti z MŠ Veltruská možná budou na tuto otázku odpovídat suverénněji než jejich vrstevníci, protože se v rámci vzdělávacího programu své mateřské školy postupně blíže seznamují s nejrůznějšími povoláními a dovednosti s tím spojené si samy zkouší.

„V naší mateřské škole se nebojíme obohacovat životy malých svěřenců o aktivity, které jsou pro ně zajímavé a netradiční. Proto jsme v nedávné době navštívili hasiče v Praze 8, proseckou knihovnu a provozovnu pizzerie,“ říká ředitelka MŠ Renata Šibravová.  

Dovednosti u pece na pizzu

Jednou z nezapomenutelných zastávek byla návštěva místní pizzerie, kde si každé dítě mohlo vyzkoušet své umění při přípravě pizzy, od hnětení těsta až po vložení do pece. Samozřejmostí bylo, že si ji pak přímo v pizzerii mohly sníst, nebo odnést domů na ochutnání rodičům. Tato akce nejen rozvíjela kreativitu dětí, ale také posilovala týmovou spolupráci.

Dobrodružství u hasičů

Při návštěvě hasičské stanice mohly děti prolézat hasičským autem, seznámily se s vybavením a výstrojí hasičů, a dokonce si vyzkoušely hasičskou helmu. A protože jejich nadšení neznalo mezí, domluvily si další návštěvu. Hasiči z Ďáblic tentokrát přijedou přímo do školky i s hasičským vozem. Zároveň mají v plánu školku navštívit i pracovníci Záchranné služby, kteří dětem předvedou první pomoc a vybavení záchranky. Dětem se tak otevírá pohled do světa složek IZS, do světa odvážných hrdinů, kteří zachraňují zdraví a životy.

Přípravy školky na další mise

V současné době děti z MŠ Veltruská připravují zahradní kavárnu pro maminky, které chtějí překvapit vlastnoručně připraveným sladkým pohoštěním a společným hudebním programem v rytmu bubnů. Oslava Dne dětí pak bude plná soutěží, dovádění v pěně a sjezdů na obří skluzavce. Školní rok zakončí tradiční zahradní party pod názvem S úsměvem na prázdniny. „Součástí slavnosti bude tentokrát soutěž o Nejlepší Veltruský závin nebo roládu. Z minulých let víme, že rodiče s dětmi tvoří úžasné kuchařské týmy a jsou i zdatnými pekaři. Tak uvidíme, jak se jim bude letos dařit,“ uzavírá Renata Šibravová.

Dagmar Koutská

Foto: MŠ Veltruská

 

Čím budeš, až vyrosteš?
Přílohy