MŠ Litvínovská 490 - Návrat do dětství

Návrat do dětství… rodiče vyráběli velikonoční dekorace spolu s dětmi 

Již několik let je kroužek keramiky pro děti z Mateřské školy Litvínovská 490 skvělou aktivitou, která propojuje kreativitu, výtvarné dovednosti a zábavu. Tato činnost umožňuje dětem experimentovat s různými technikami a materiály, naučí je základním principům práce s hlínou, tvarování, glazování i zdobení.

„V letošním školní roce jsme zařadili i hodiny tvoření pro rodiče, kde si společně se svými dětmi mohli vyrobit velikonoční dekorace. Společné modelování bylo pro rodiče hezkou příležitostí strávit společný čas s dětmi, vytvořit něco originálního a poznat blíž prostředí, kde jejich děti tráví převážnou část všedních dnů. Společnou výrobu keramiky si děti i rodiče užili a vytvořili si hmatatelnou vzpomínku na vydařenou akci,“ uvedla ředitelka MŠ Mgr. Hana Šolcová a poslala velký dík paním učitelkám, které kroužek keramiky vedou. 

Rodiče a děti vytvořili nejrůznější velikonoční dekorace, například malovaná vajíčka, zajíčky, kuřátka nebo další výrobky se symboly jara. Každý si mohl vybrat svůj vlastní design a techniku, díky které si malí keramici procvičovali jemnou motoriku, ale rozvíjeli také svoji fantazii. „Děti si vyzkoušely různé techniky zpracování hlíny například vyvalování, vymačkávání, vytlačování a vykrajování. Takto připravené výrobky připravily na první výpal, po kterém je glazovaly podle své fantazie. Po druhém výpalu si své vlastnoručně vyrobené dekorace ještě před jarními svátky odnesou domů jako velikonoční ozdobu svých domovů,“ dodala paní ředitelka Šolcová.

Děti z MŠ Litvínovská naplnily své motto – „Ať se, co chce semele, na všechno „jdem“ vesele“ i při výrobě keramiky. Takže i když výrobek nakonec nebude vypadat jako z umělecké dílny, bude mít jistě pro své tvůrce mnohem cennější hodnotu.

tvoření s rodiči
Přílohy