Letní slavnosti nejen pro seniory se i letos vydařily!

Letní slavnosti nejen pro seniory mají za sebou už 12. ročník. Do krásné komunitní zahrady u Domu s pečovatelskou službou dorazily desítky návštěvníků. Na jednom místě tu návštěvníci našli spoustu užitečných informací, nebo se prostě jen tak bavili a užívali si kulturní zážitky. Program připravilo Hudební divadlo Karlín, takže se rozhodně nenudili.

Akce Letní slavnosti nejen pro seniory už tradičně spojuje pohodu a zábavu pro všechny generace a zajímavé informace. Na jednom místě zájemci najdou přehlednou nabídku sociálních služeb nebo si mohou prohlédnout přilehlý Domov pro seniory. Tentokrát se dozvěděli i informace o novinkách v technologiích v pečovatelství, o možnostech služeb, ale i o spolupráci seniorů a dětí. Diváci si mohli prohlédnout i technologickou laboratoř s roboty a dalšími přístroji, které v péči pomáhají.

Takový robot Robin toho umí docela dost. Poklábosit si, cvičit psíka, zahrát písničky nebo dovézt čaj. Mají tu ale i obyčejné figuríny, i když v moderním designu. I ty dokážou seniorům ulevit v osamělosti.

První Letní slavnosti se konaly v roce 2011. Svoji podobu hledaly několik let.Letošní program, stejně jako vloni, připravilo Hudební divadlo Karlín. Na pódiu vystoupila Světlana Nálepková se svými úchvatnými šansony, Felix Slováček mladší, Václav Tobrman. Nocí na Karlštejně uchvátily Karlínské Múzy a vystoupení obohatily i seniorky Hortenzie Českou besedou.

Sociální služby Praha 9, z. ú. je organizace zřízená MČ Praha 9. Jejím posláním je poskytování sociálních a zdravotních služeb dětem, seniorům a zdravotně handicapovaným občanům z Prahy 9 a to prostřednictvím domova seniorů, pečovatelské služby, Domu s pečovatelskou službou, dětských jeslí a klubů pro seniory.

 

Letní slavnosti
Přílohy