Letní kino na Pragovce / Osm hor

Servírujeme vám již šestý ročník letního kina na Pragovce, tentokrát se zastřešujícím tématem krajiny. Letos se kino přesouvá do prostoru velkého sálu v hale E (bývalé jídelny), promítat se tak bude za každého počasí každý čtvrtek po setmění. Vstup ZDARMA.
Před projekcí si skočte do galerie na aktuální výstavu rezidentů Pragovky EXCEL. Otevřená je vždy až do začátku promítání.
31. srpna promítáme od 20:00 film Osm hor.
Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se každé léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. Ztráta v Pietrově životě ho po mnoha letech zavede zpět na venkov a opětovné setkání s Brunem změní jeho pohled na svět. Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himálaje, získali režiséři Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes.
(Aerofilms)
Trailer:
Režie: Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch
Předloha: Paolo Cognetti (kniha)
Scénář: Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch
Kamera: Ruben Impens
Hudba: Daniel Norgren
Hrají: Luca Marinelli, Alessandro Borghi, Filippo Timi, Elena Lietti, Lupo Barbiero, Cristiano Sassella, Elisabetta Mazzullo, Andrea Palma (více)
Produkce: Mario Gianani, Hans Everaert, Louis Tisné, Lorenzo Gangarossa, Gianluca Mizzi
Střih: Nico Leunen
Zvuk: Marco Falloni
Předfilm: Ne,smysl (Michal Klukan, 2022)
Film sleduje vyhořelého umělce, který našel alternativní cestu životem. To samé se ovšem nedá říci o jeho tvůrci, který stále svádí svůj niterný boj o smyslu života.
(My Street Films)
Kompletní program letního kina na Pragovce:
8. 6. 21:30 Žena na válečné stezce
15. 6. 21:30 Mžitky
22. 6. 21:15 Proti přírodě
29. 6. 21:15 Beuys
13. 7. 21:00 KaprKód
20. 7. 21:00 O koních a lidech
27. 7. 20:45 Návštěvníci
3. 8. 20:45 Frank
10. 8. 20:30 Hranice odvahy
17. 8. 20:30 Chlapi nepláčou
24. 8. 20:30 Víkend na chatě
31. 8. 20:00 Osm hor
7. 9. 19:45 25 km/h

Změna programu vyhrazena.
Dramaturgie letního kina: Pavel Soušek, Jana Hanusková

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury ČR a Městskou částí Praha 9.

Letní kino na Pragovce / Osm hor