Krkonošská pohádka na Pohledničce pro MŠ Kovářská

Jet do školy v přírodě je v pravidelném školním režimu pro děti vítanou změnou. I pro doprovod, který se skládá zejména z učitelek. Především v přípravě výuky, zajištění pomůcek, výběru místa, objednání dopravy, ubytování, stravování a dalších. Na co často někteří mimo mateřskou školu zapomínají, je skutečnost, že učitelka musí také zajistit chod své rodiny v době, kdy se bude věnovat jiným dětem.

V polovině června se do Krkonoš, do penzionu Pohlednička, vydalo 30 dětí z předškolních tříd z MŠ Kovářská. V Benecku – Horních Štěpanicích se svými učitelkami strávily týden. Cílem byl nejen pobyt v přírodě, ale kromě jiného také rozvíjení schopnosti vyrovnat se s nepřítomností rodičů. „Pro některé děti není snadné odjet na týden z domácího prostředí,“ sdělila ředitelka Renata Šindelářová a dodala: „Citlivý přístup a mnoho činností pomohou dítěti vyrovnat se s jiným režimem.“ Pro děti z Kovářské tak prostředkem byly hry v přírodě, procházky spojené s poznáváním květin a zvířat, ale také návštěva statku s jízdou na ponících, nebo koupání v bazénu. Učitelky denně propojovaly prvky různých výchov, z nichž dominantní byla pohybová.  

V rámci čtenářské pregramotnosti se děti seznámily s knihou Danky Šárkové – Alenka a Krakonoš s cílem rozvíjet zájem o psanou podobu jazyka.

Co by to bylo za návštěvu Krkonoš, kdyby děti nepotkaly samotného vládce těchto hor? Potkaly, a na procházce s ním se dozvěděly další zajímavosti o místu, kde strávily jeden školní týden.

Ilustrační foto
Přílohy