Kolben Open 9

Srdečně vás zveme na devátý ročník otevřených ateliérů s doprovodným programem a slavnostním otevřením dalšího výstavního dějství Digitální a morfická pole, které proběhne v sobotu 7. května 2022. Akci založily v roku 2014 Lucie Nováčková a Zuzana Růžičková.
Po dvou letech online se znovu potkáme. Nemůžeme se dočkat, až se znovu areál Pragovky zaplní návštěvníky a vy budete moci nahlédnout do privátní zóny umělkyň a umělců, jejich ateliérů, které veřejnosti otevírají právě tento jeden den v roce.
Svá díla v tento jeden den v roce často prezentují formou malých výstav nebo site-specific intervencí.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Svou účast na letošním ročníku Kolben Open již potvrdili Kateřina Adamová, Jana Babincová, Martina Chloupa, Filip Černý, Eva Fajčíková, Eliška Fialová, David Helán, Matěj Hrbek, Martin Káňa, Adéla Kostkanová, Daniela Klimešová, Rebeka Kloudová, Tereza Kolárová, Veronika Landa, Martin Matoušek, Michaela Munzarová, Petra Navrátilová, Anička Pleslova, Zuzana Růžičková, David Strauss, Pavel Tichoň, Pavel Trnka, Martina Trojanová, Pavla Vachunová, Ladislav Vlna, Lawrence Wells a Prague College.
Součástí programu bude také koncert kapely Mutanti hledaj východisko a Ježíš táhne na Berlín, ale jako vždy také workshopy, performance, autogramiáda knihy “Magická dekáda” a spousta zajímavého programu na celý den.
Sledujte diskusi v události, program budeme postupně odtajňovat.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ŽIVÝ PROGRAM V PRŮBĚHU UDÁLOSTI:
• Výtvarný workshop pro děti vedený Martinem Vlčkem a také otevřená malířská dílna
• Slavnostní otevření dalšího výstavního dějství s názvem Digitální a morfická pole
• Performance multimediální umělkyně Jena Jang, hudební improvizace Kryštofa Pátra “CURE”
• Devátý Kolben Open uzavřou kapely Mutanti hledej východisko a Ježíš táhne na Berlín.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Vystavující umělci/ umělkyně: András Cséfalvay, Andrea Uváčiková, Klaudie Hlavatá, Julie Kopová, Kryštof Brůha, Filip Hauer, Maroš Belák, Peter Kašpar, studenti ateliéru Nových médií Vladimíra Merty (FUDLS, ZČU, Tereza Kotounová, Michaela Šťastná, Daniela Benešová, Tomáš Novotný, Viktorie Součková, Kateřina Klapková, Hana Jurčíková, Eliška Thielová, Karolína Hanková, Barbora Burianová, Jiří Jelínek, Kristýna Rubriciusová), Jana Babincová, Lucie Nováčková, Kateřina Strach Tichá, Magdalena Šlajchová, Pavel Tichoň, Pavla Zábranská Nešverová, Jiří Vyskočil, Kasha Potrohosh.
Hlavní kurátorka: Lucie Nováčková
Hostující kurátoři/ky: Monika Szűcsová, Kamila Ženatá, Vladimír Merta, Daniela Šiandorová, Kristýna Řeháčková
Produkce: Daniela Šiandorová, Symona Půhonná
Architektura: Michaela Munzarová
Program celého výstavního roku 2022 zastřešuje téma Napojení a je ukotven 3 tematickými dějstvími: Díra ve stázi, Digitální a morfická pole, Touha po napojení, přičemž 7. května startuje druhé z nich s pracovním názvem Digitální a morfická pole.

Kolben Open 9
Přílohy