KDO HLEDÁ, NAJDE

Srdečné pozvání na výstavu KDO HLEDÁ, NAJDE. První letošní výstava v Galerii 9 představí tvorbu Isabely Skokanové, „kreativního všeuměla“ = keramičky, kreslířky, malířky, učitelky výtvarné výchovy a matematiky, členky Unie výtvarného umělců.

ISABELA SKOKANOVÁ – KRESBA, MALBA, KERAMIKA
Galerie 9 od 10. ledna do 2. února 2023

Otevřeno pondělí – čtvrtek 10 – 19 hodin, vstup volný
Galerie 9, přízemí staré budovy vysočanské radnice,
Sokolovská 324, Praha 9, tel 283 091 292.

www.galerie9.cz

pohár

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Isabela Skokanová (56), rodačka z Jablonce nad Nisou, většinu života prožila v Praze. Po absolvování gymnázia vystudovala ČVUT v Praze a po čtyřletém působení v Archeologickém ústavu AV ČR jako kreslířka-dokumentaristka přešla na „volnou nohu“. Téměř 18 let tvořila převážně keramiku a vedla výtvarné kroužky pro dospělé a děti. V roce 2017 absolvovala pedagogickou fakultu na UK v Praze (katedra didaktiky matematiky), obor učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů SŠ a 2. stupně ZŠ. Od té doby pracuje jako učitelka na ZŠ Dědina v Praze 6. V poslední době se ve volném čase věnuje především malbě.

Její obrazy, jak sama říká „konkrétní abstrakce“, zajisté potěší všechny „hledače konkrétního“ a zaujmou pestrostí barev a motivů. Kromě obrazů představí i pár svých archeologických kreseb a uhlů. Jako malířka a kreslířka se vyznačuje neobvyklými a neotřelými náměty s originální pointou či filozofickým podtextem. Některé obrazy ve spojení s názvem mohou působit až absurdně. Všechny jsou však na vysoké umělecké úrovni.

Skrze své keramické sošky hledí na svět zamyšleně, kriticky i láskyplně, s jemnou ironií a humorem. V užitkové keramice se jí za pomoci sklářského mistra Jana Baranovského podařilo spojit nemožné. Horké foukané sklo vtisknout do studené vypálené hlíny. Od roku 2006 vytváří jako dvorní autorka originální trofeje pro mezinárodní házenkářský turnaj Prague Handball Cup.

Její poněkud svéráznou tvorbu nelze nikam zařadit, ale ani přehlédnout. Podařilo se jí totiž něco, co je v dnešní době velmi obtížné – a to vytvořit si svůj vlastní osobitý styl. Každým svým výtvorem posílá kus sebe jako vzdušný polibek všem citlivým divákům.

 

Galerie 9, přízemí staré budovy vysočanské radnice,
Sokolovská 324, Praha 9, tel 283 091 292.

 

www.galerie9.cz

 

 

 

I.Skokanová
Související dokumenty
jpg obraz
jpg obraz2
jpg obraz3
jpg pohar2
jpg pohár3
jpg pohár4
Přílohy