Dvořákův festival na Praze 9

67. ročník Dvořákova festivalu nabízí ve spolupráci s MČ Praha 9 Klavírní recitál Matyáše Nováka s recitací Jana Šťastného.

Uskuteční se 3. září 2023 od 19 hodin v obřadní síni vysočanské radnice, Sokolovská 14/324, Praha 9.

Program:
B. Smetana – České tance (výběr)
F. Liszt – Polonéza č. 2, S. 223
F. Liszt – Balada č. 2, S. 171
A. Dvořák / M. Novák – Fantazie na motivy z opery Rusalka

Matyáš Novák
Začal hrát na klavír v pěti letech. Je absolventem Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové a Konzervatoře Pardubice ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové. V současné době studuje na Hudební akademii múzických umění ve třídě prof. Ivana Klánského. Je vítězem mnoha národních a mezinárodních soutěží. Koncertuje doma i v zahraničí, s recitály se představil v mnoha zemích Evropy, v Thajsku a v USA. V roce 2017 debutoval v newyorské Carnegie Hall. Jako sólista vystoupil s Filharmonií Brno, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Pražským komorním orchestrem, se Symfonický m orchestrem Českého rozhlasu a dalšími. Již několikrát s velkým úspěchem vystupoval také v Praze 9.

Jan Šťastný
Narodil se v roce 1965 ve Zlíně. Na televizních obrazovkách se objevoval už od dětství, například v seriálu Jedno malé sídlisko (1978) nebo v pohádce Za humny je drak (1982). Herectví vystudoval na pražské DAMU, po studiích vystupoval na prknech Národního divadla. V roce 1992 přijal angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působí dodnes.

 

Více na www.dvorakuvfestival.cz

dvořákův festival