Den dětí jako sdílení dobré praxe

Oslavy Dne dětí se již po mnoho let nesou v duchu zábavy, plnění pohybových i výtvarných úkolů a vždy s odměnou za odvedené výkony.

Ani v letošním roce tomu v mateřských školách zřízených MČ Praha 9 nebylo jinak. S jedinou výjimkou. Letos se ředitelky virtuální cestou seznámily s aktivitami sousedních mateřských škol a předaly si tak zkušenosti, náměty a nápady pro organizaci akcí tohoto typu. Propojily tak aktivity v souladu s projektem Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání v Praze 9, do kterého jsou zapojeny všechny mateřské školy zřizované MČ Praha 9.

Například v MŠ Kovářské a Novoborské se děti převlékly do různých masek pro karneval. V MŠ Veltruská se děti pobavily na Cestě na Ostrov pokladů, v MŠ Na Balabence slavnostní den zpestřily skákací hrady, ve Šluknovské či Pod Krocínkou si děti různými činnostmi zpestřily dopoledne na zahradě. V MŠ Kytlické se děti vydaly na pirátskou stezku, kterou později okomentovala jedna z maminek: „Syn byl nadšený, vyprávěl o úkolech, jak je plnil a jak ho to bavilo. Děkuji za skvělou akci.“ Pozitivní reakce zazněly i v ostatních mateřských školách.

Přesto, že na první pohled by někdo mohl podotknout, že se nejedná o vzdělávací aktivitu, opak je pravdou. Právě při podobných akcích jde o sociální cítění, o ohleduplnost, vzájemnou pomoc, ochotu, uvědomění si vlastních fyzických možností. Ale také o poznávání pocitu vítězství a prohry a skutečnost nalézt správnou motivaci ke zlepšování.

Fota z MŠ:
Pod Krocínkou
Kytlická
Litvínovská
Šluknovská
U Nové školy

 

Ilustrační foto
Přílohy