Barevná devítka ve Vysočanech

„Plnoletá“ Barevná devítka ve Vysočanech. Jak se slaví narozeniny ve Španělsku, Mexiku nebo v horké Africe? Symbolickou plnoletost oslaví tradiční pražský multikulturní festival Barevná devítka v parku Podviní v sobotu 27. srpna 2022. Vstup na akci je zdarma.

S hudební „gratulací“ vystoupí např. kubánská kapela  PRAGASON, BIJOU CAMARA, ATARÉS a remake známých hitů do latino stylu si budete moci zazpívat společně s CHILLI PAPAS. Festival již osmnáct let přiváží do pražského parku Podviní pestrý mix hudby, mezinárodní kultury a gurmánských pochoutek snad odevšad.

Na cestu kolem světa vás zve pořadatel festivalu Městská část Praha 9.


„Rád zpomínám na začátky festivalu, který mi přirostl  k srdci a stal se doslova mým dítětem. Nyní festival slaví symbolickou plnoletost a já mám jako rodič velkou radost z toho, že z malé lokální akce vyrostl do hudební a kulturní události celopražského významu. Cením si toho, že si festival udržel příjemnou přátelskou atmosféru akce, kvůli níž se sem každoročně opakovaně a rádi vrací návštěvníci i vystupující muzikanti a umělci,“ říká Adam Vážanský, místostarosta městské části Praha 9.

Hudební pouť kolem světa
Stálicí hudebního programu Barevné devítky je africká zpěvačka a tanečnice BIJOU CAMARA, která se svou skupinou GUINEE TOUMBOU i letos chystá úžasné vystoupení plné africké vášně a temperamentu. Na festivalové pódium se pravidelně vrací kapela PRAGASON, jejíž frontman pochází z Kuby, ale zakořenil právě v Praze 9. V rytmu houpavé salsy vás přenesou do slunné Havany.
Premiéru na festivalu odehraje formace ATARÉS, jejíž repertoár se opírá o kulturu Afriky, latinské Ameriky a dalších exotických zemí okořeněné vlivy jazzu, funky a reggae. Vyvrcholením festivalu bude koncert skupiny CHILLI PAPAS, kteří vás strhnou svými latino cover verzemi známých hitů. Známým melodiím dávají nádech exotiky a jižního temperamentu. Naopak český folklór na festivalu zastoupí cimbálovka.
 

Lahůdky světové kuchyně i výstava
Zatímco ve stáncích s lahůdkami exotických i evropských kuchyní si na své přijdou gurmáni, doprovodný program nabídne pohled na rozmanitou světovou kulturu. Festival totiž přináší mj. výstavu obrazů ukrajinských malířů, módní přehlídku inspirovanou africkým folklórem i zajímavé přednášky.

 

Pro aktuální informace o programu festivalu sledujte www.barevnadevitka.cz a facebookové stránky akce.
 

Partnery festivalu Barevná devítka : Kolektory Praha a.s. a Ministerstvo vnitra ČR.

logo
Související dokumenty
jpg plakát
Přílohy