Jste zde

Koncerty v obřadní síni radnice

Obřadní síň vysočanské radnice, Sokolovská 324/14, Praha 9 historická budova radnice, 2. patro, bezbariérový vstup, začátky koncertů 19.00, omezená kapacita sálu

  6.12.  Plzeňský MLS – malý lidový soubor „Už přišel k nám vánoční čas“   Laureát Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2018.

Program  je sestavený hlavně z českých lidových koled, vánočních písní a melodií. Ukazuje na prostou a jedinečnou krásu vánoční doby, kdy se, ať chceme či ne, trochu zastavíme a vzpomeneme na dobu našeho dětství a na ty, které jsme měli a máme rádi.

Uměleckým vedoucím tohoto uskupení je zkušený folklorista Miroslav Šimandl st., známý též z vysílání Českého rozhlasu Plzeň. V souboru hrají a zpívají  převážně studenti a absolventi Konzervatoře v Plzni, kteří se folklóru věnují od dětství. Plzeňský MLS vychází z tradic muzikantského a pěveckého odkazu štrajchových a dudáckých kapel západních Čech – hlavně Plzeňska, Žinkovska, Nepomucka a Chodska. Lidový soubor vystoupí v obsazení:  troje housle, dva klarinety, kontrabas, dudy, niněra  a společně se zpěváky vytváří pestrý krojovaný program lidových písní a instrumentálních skladeb.

 

Mimořádný předvánoční koncert v římskokatolickém kostele:
Svatyně Krista Krále ve Vysočanech, Kolbenova ul. 758, Metro “B“ Kolbenova
17. 12. v 18:00, dobrovolné vstupné
Jakub Jan Ryba : Česká mše vánoční „Hej, mistře“ – Symfonický orchestr Prahy 8 ,
pěvecký sbor Resonance a sólisté Blanka Sládková (soprán), Radka Kyralová (alt),
Stanislav Mistr (tenor), Jan Verner (bas)

 

Změna programu vyhrazena
 

assets/files/Skolstvi_Volny-cas/2013/Kvarteto Martinu_CV.docx