V Praze 9 startují skupiny pro rodiče trpící psychickými problémy

Epidemie duševních problémů dětí se přirozeně dotýká i rodičů. Mnohdy nevědí, jak své ratolesti pomoci a cítí se bezmocní. Na Devítce teď díky neziskovce Neposeda najdou pomoc i dospělí. Nová podpora startuje už 17. srpna v 18 hodin v Reset centru. Devadesát minut jednou týdně bude rodičům k dispozici terapeuta a peerka. Přihlášení do rodičovských skupin je snadné – na webu resetcentrum.cz je připravený jednoduchý formulář.

Sociální služba organizace Neposeda začala v Praze 9 působit začátkem letošního ledna. Centrum poskytuje multidisciplinární služby pro děti a dospívající od 11 do 18 let, které trápí psychické problémy. Cílí primárně na novodobé nelátkové závislosti, typu sebepoškozování, bulimie, anorexie, deprese, úzkosti, panické ataky a mnoho dalších ničitelů dětské duše.

Terapeutické centrum v Praze 9 je inovativní v tom, že nabízí na jednom místě všechny typy služeb od prevence až po následnou péči, zároveň provozuje nízkoprahový klub, kde se děti mohou věnovat výtvarným pracím, doučování nebo si třeba užít jen trochu klidu v bezpečném prostředí. Nyní začíná poskytovat i služby pro rodiče dětí trpících psychickými problémy, pro které je složité porozumět potížím adolescentů a vyznat se v systému zdravotní a sociální péče. Právě sociální péče dokáže v tuto chvíli částečně vykrýt přetíženou psychiatrii.

foto rodičovská skupiny
Přílohy