Šesté setkání mezinárodního projektu EU CHESTNUT

Logo

Ve dnech 7. - 10. května 2018 proběhlo setkání v rámci projektu CHESTNUT, zaměřeného na zlepšení mobility ve městech napříč Evropou. Mezinárodní meeting proběhl v chorvatském městě Dubrovnik.

Meeting byl součástí projektové části Joint Learning Action a tak byl zahájen rozdělením do tří pracovních skupin, které vznikly ve Vídni v září 2017. Praha 9 je ve stejné pracovní skupině jako Banja Luka (BiH), město Odorheiu Secuiesc (ROU) a městská část Budapešť 14 Zugló - pracovní skupinu koordinuje pan Ulrich Leth z Technické unuverzity ve Vídni. V jednotlivých pracovních skupinách byly prezentovány plány udržitelného rozvoje dopravy všech měst zapojených do projektu. Dostupná data o dopravě v daném území a jednotlivé scénáře zlepšování mobility představovali experti na mobilitu z každého partnerského města projektu. Za Prahu 9 prezentoval Mgr. Josef Mareš, expert v oblasti strategického plánování rozvoje měst a regionů. Kvalita dat a smysluplnost scénářů byla  na závěr zhodnocena pomocí metody "feedback to wider groups"

Po prezentacích všech plánů udržitelného rozvoje dopravy byl program následujících dnízaměřen na projednávání organizačních záležitostí celého projektu, jako je například komunikace, publicita a výsledky čerpání rozpočtu.

Následující meeting v rámci projektu CHESTNUT se uskuteční 27. - 28. června 2018 v Bosně a Hercegovině, univerzitním městu Banja Luka.

Projekt je spolufinancován fondy EU (ERDF, IPA, ENI)