Půlroční zkušenosti s parkovacími zónami v Libni a Vysočanech

 

Půlroční zkušenosti s parkovacími zónami v Libni a Vysočanech

I když během nouzového stavu za koronavirové nákazy covid-19 nebyly zóny placeného stání v Praze téměř dva měsíce funkční, dat o jejich obsazenosti je k dispozici dostatek. Auta společnosti Eltodo s kamerami za běžného stavu bdí nad dodržováním pravidel parkování, ale pravidelné kontroly nevynechávala ani v dubnu a květnu. Běžně průměrná obsazenost v Praze 9 je 63 procent, v týdnu od 4. května, kdy zóny nebyly funkční, vzrostla na 81 procent.

„Ve večerních hodinách se obsazenost míst v parkovacích zónách pohybuje kolem 80 procent, takže zóny placeného stání jsou v Libni a Vysočanech funkční,“ dodává Tomáš Holeček. Jeho tvrzení podporují i ohlasy rezidentů Libně a Vysočan, které současnou podobu parkovacích zón považují v drtivé většině za vyhovující.

Nicméně vysočanská radnice stále prosazuje možnost, aby při parkování byly zvýhodněny také návštěvy rezidentů, což by v nové koncepci hl. m. Prahy už mělo být zahrnuto.

„Zároveň jsme vznesli požadavek na dynamickou tvorbu cen za parkování, abychom mohli rychle reagovat na konání sportovních a kulturních akcí v O2 areně a UNYP Areně Podvinný mlýn. V tuto chvíli TSK Praha připravuje úpravu softwaru platebních automatů,“ uzavírá Tomáš Holeček.