Přijďte se podílet na tvorbě vznikající komunitní zahrádky!

logo

Líbí se vám myšlenka pěstování zeleniny uprostřed města? Otevíráme první komunitní zahrádku na Praze 9. Bude tu vítán každý, koho baví práce na zahrádce a chce sdílet prostor s novými lidmi. Zahrádce jsme dali název „ Paletka“, protože vyhozené palety z některých obchodů můžeme použít na sestavení venkovního nábytku, vyvýšených záhonků nebo stavbu klubovny.

Komunitní zahrádka se nachází hned vedle MŠ Pod Krocínkou. Plochu nejdříve zrekultivujeme a připravíme vše, co je pro fungování komunitní zahrádky potřeba. Postavíme klubovnu, dodáme zahradnické nářadí, zřídíme kompost a vykopeme záhonky. Pro zahrádku zajistíme dodávku vody a energií.

Zahrádka na Krocínce by měla sloužit jako příjemné místo pro aktivní trávení volného času. Podstata zahrádky není zaměřená pouze na samotné zahradničení, ale měla by i posilovat sousedské vztahy, poskytovat zábavu a poučení a pomáhat lidem v přístupu k místním potravinám.

Pokud vás nápad komunitní zahrádky zaujal, přijďte na setkání v úterý 6.2.2018 v 18 hodin do Kulturního a mateřského centra Knoflík a dozvíte se víc. Těšíme se na Vás a Vaše nápady!

Projekt je spolufinancován fondy EU (ERDF, IPA, ENI)

paletka