Praha 9 se připojila k Evropské cyklovýzvě 2015. Pomozte nám obstát v konkurenci 37 měst!

Pomozte Praze 9 obstát v evropské konkurenci!

Praha 9 se připojila k evropské cyklistické výzvě 2015. Po celý měsíc květen budou evropská města soutěžit o to, kolik kilometrů najedou na kole. Stačí vzít kolo, stáhnout si do mobilu aplikaci Cycling365, která Vaše kilometry započítá, a přidat se k týmu Prahy 9!

EVROPSKÁ CYKLOVÝZVA 2015

The European cycling challenge – ECC2015

Oficiální webové stránky akce, kde naleznete bližší informace a pravidla soutěže. Můžete se zde také zaregistrovat a vytvořit přístup k aplikaci Cycling365 a v průběhu května sledovat online stav najetých kilometrů jednotlivých měst.

• Evropská cyklovýzva 2015 – (The European Cycling Challenge) – ECC2015 je týmová soutěž městských cyklistů. Probíhá od 1.5.2015 – 31.5.2015.
  • Jedná se o soutěž – výzvu mezi evropskými městy o to, který tým najezdí více kilometrů na kole.
  • Výzva je otevřená pro všechny obyvatele soutěžících měst, ale i pro ty, kteří jezdí do daného města např. za prací, za studiem anebo za jiným účelem, případně i pro ty, kteří městem pouze projíždějí. Veškeré kilometry najeté uvnitř hranice města budou započítány do hlavní výsledkové listiny.
  • Do výsledků se smí započítávat pouze kilometry ujeté na kole.  Kromě elektrokola není povolen žádný jiný motorem poháněný dopravní prostředek (jako např. motocykl, skútr, automobil).
    Příklad cesty: cesta do práce, do školy, do obchodu, do kina, za přáteli, (viz Pravidla)
  • Účast nevyžaduje žádný poplatek, stačí si do smartphonu zdarma stáhnout aplikaci Cycling365, pomocí které se zaznamená Tvoje jízda, a najeté kilometry pak budou připsány Tvému týmu.

Pravidla

1. Evropská cyklovýzva 2015 (The European Cycling Challenge 2015 – ECC2015) probíhá od 1. – 31. května 2015.
  2. K výzvě je možné se připojit do 31. května.
  3. Připoj se k týmu Tvého města a v průběhu měsíce května zaznamenávej své jízdy na kole pomocí aplikace Cycling365 – viz bod 7: popis platné jízdy.
  4. Pokud nevlastníš smartphone, můžeš své jízdy zaznamenávat a vkládat ručně.
  5. Pokud se k ECC2015 připojíš až po 1.5., můžeš své jízdy za předchozí dny vložit dodatečně.
  6. K jízdě můžeš použít jakékoliv kolo – vlastní i vypůjčené, bike-sharing, elektrokolo, cargo bike, atd.
  7. Veškeré jízdy na kole jsou přípustné pouze v případě, je-li přitom kolo využito jako dopravní prostředek. Např.: jízda do a z práce / školy / obchodu / za přáteli / do kina nebo třeba do bazénu.
  8. Nesmí se započítávat jízdy sportovní, tedy konané za účelem sportovního výkonu.
  9. Jízdy s průměrnou rychlostí větší než 25 km/h, maximální rychlostí větší než 40 km/h nebo délkou překračující 30 km nebudou započítány do hlavní výsledkové listiny ("Main Leaderboard"), neboť budou považovány buď za sportovní aktivitu anebo za jízdu jiným dopravním prostředkem, než je kolo.
  10. K týmu daného města se můžeš připojit, pokud zde žiješ anebo cestuješ do/z tohoto města, případně i pokud tímto městem pouze projíždíš.
  11. Do hlavní výsledkové listiny budou započítány pouze kilometry najeté v rámci hranic města. Do „statistické“ listiny (“Statistic Leaderboard” ) pak budou započítány veškeré najeté kilometry.
  12. Je přípustné připojit se pouze k jednomu týmu.
  13. Je možné vytvořit podskupinu v rámci daného týmu města (společnosti, firmy, školy, skupiny).

kontakt: femiakovam@praha9.cz