Popis Projektu

logo

Creating a good local economy through procurement – zlepšování místních ekonomik pomocí veřejných zakázek

Projekt "URBACT: Procure" je spolufinancován Evropskou unií v rámci programu "URBACT III network".

 

Projekt se týká vytváření lepších podmínek pro místní malé a střední podniky a zaměřuje se na zlepšení místní ekonomiky pomocí zlepšení procesu zadávání veřejných zakázek. Cílem tohoto projektu jsou místní ekonomiky, protože jsou klíčem k prosperitě regionu. Protože veřejné instituce jsou zodpovědné za spotřebu značných finančních zdrojů a zboží ve své lokalitě, dalším záměrem projektu je výzkum v oblasti využití této spotřeby ze strany institucí k implementaci sociálních, ekonomických a environmentálních kritérií ve sféře veřejných zakázek. Tato kritéria by mohla přinést benefity pro místní malé a střední podniky, což bude mít pozitivní dopad na region a jeho ekonomiku.

Projekt v letošním roce (2016) vstupuje do 2. fáze, která v případě schválení přihlášky začíná v květnu 2016, ukončení této fáze je po dvou letech, tedy opět květen 2018. V průběhu tohoto dvouletého období je hlavním úkolem každého partnera projektu je jednak organizace dvoudenního setkání všech partnerů, druhak vytvoření místních skupin, které se budou na chodu projektu podílet (Urbact Local Groups) a následná organizace meetingů těchto ULGs.

Mezi povinnosti partnerů bude patřit účast na transnárodních setkáních, z nichž jeden bude organizován každým  partnerem, tvorba výstupů a zápisů z jednání místních ULGs, dále vytvoření mid-term review v polovině fáze (tj. očekávané v červnu 2017) atd.

Výčet partnerů zapojených do fáze 2 projektu URBACT: Procure:

1/ Preston (GBR)

2/Lublin (POL)

3/ Koszalin (POL)

4/ Almelo (NED)

5/ Albacete (ESP)

6/ Metropolitan city of Bologna (ITA)

7/ Koprivnica (CRO)

8/ Nagykallo (HUN)

9/ Satu Mare (ROU)

10/ Candelaria (ESP)

11/ Prague District 9 (CZE)

logo