Komunitní zahrádka nabývá konkrétní formy

Dne 26.3. Se již potřetí setkala aktivní skupina obyvatel Prahy 9, která se podílí na projektu komunitní zahrádky. Setkání se tentokrát konalo na radnici, kde se sešli zájemci z minulých setkání.

Pan radní Ing. Zdeněk Davídek všechny přivítal a krátce popsal program této schůzky. Jako první byly připraveny rozpracované plakáty z posledního tvoření, kde účastníci znázornili své představy o komunitní zahradě a jejím využití. Druhou aktivitou pak bylo následné vyměnění těchto ideálů mezi sebou a jejich zhodnocení, aby tak došlo ke konsensu a ucelení finální podoby zahrádky.

Druhou částí programu byla debata s panem radním nad adminitrativou a správou zahrádky. Došlo k ujednání ceny členského poplatku, která byla stanovena na 750 a 1250 korun za rok, podle aktivity člena. Zárověň byly vybráni tři koordinátoři z řad veřejnosti, kteří budou spravovat zahrádku a komunikovat s vnějsím okolím.

Nakonec bylo dohodnuto, že se zájemci o pěstování již tuto sezónu setkají 26.4. A to přímo na zahrádce u MŠ Na Krocínce, kde se zahrádka nachází, aby byly rozděleny záhony a byly provedeny základní úpravy. Dále Vás rádi uvidíme na slavnostním otevření, které se bude předběžně konat v druhé půli května.

Za tým Evropských projektů na Praze 9 děkujeme všem zúčastněným za nadšení pro zahradničení ve městě a ochotu zlepšovat prostředí Prahy 9. V případě zájmu zapojit se do projektu nás kontaktujte na kvackovab@praha9.cz.

Projekt je spolufinancován fondy EU (ERDF, IPA, ENI)