Kick-off meeting

loga

Do anglického města Preston v kraji Lancashire na východním pobřeží Spojeného království Velké Británie a severního Irska se ve dnech 23. - 24. 2. 2016 sjeli zástupci z 10 evropských zemí, aby diskutovali nastartování místních ekonomik pomocí nových metod v oblasti zadávání veřejných zakázek jako část projektu URBACT, který je financován evropským fondem ERDF.

Jednalo se o kick-off meeting druhé fáze projektu k zadávání veřejných zakázek a jelikož je v tomto projektu vedoucím partnerem Preston, bylo nasnadě, že tento mezinárodní meeting se bude konat právě v Anglii. Projekt URBACT Procure se zajímá o výzkum v oblasti veřejných zakázek, speciálně o to, jak by mohl být pozměněn proces zadávání VZ ku prospěchu místních ekonomik. Pokud se vedoucímu partneru (Preston) podaří předložit žádost o schválení projektové fáze 2, témata a výstupy, které vyjdou z projektu, se budou týkat evropské legislativy a dopadu sociálních, ekonomických a environmentálních kritérií při zadávání veřejných zakázek.

Při návštěvě Prestonu partneři vedli diskuzi o tom, jak budou postupovat po schválení žádosti, navštívili tradiční britská místa a měli mnoho příležitostí k návštěvě města. Tato návštěva, která trvala po celé dva dny, byla zahájena a následně i ukončena místními autoritami, přičemž na programu byly i anglické prezentace jednotlivých partnerů. Na závěr všechny partnery pozval polský Lublin na další meeting, který by měl pořádat v červnu.

Kick-off meeting