Cyklovýlety 26. a 28. 8. 2014

V posledním prázdninovém týdnu proběhly cyklovýlety s dětmi nejen z devítky. Tyto cyklovýlety se uskutečnily v rámci projektu Involve, který je z operačního programu INTEREG IV.C a je spoufinancován z ERDF.

Sraz účastníků cyklovýletu byl ráno na dětském dopravním hřišti na Proseku. Nejdříve pracovníci Cykloservisu  Bikeranch každému cyklistovi, který neměl potvrzení o seřízení kola, celkově prohlédli kolo, zda je schopné vyjet na komunikaci. Když všechny kola byla připravená na cestu, mohlo přijít poučení v učebně pro všechny děti.

Dětem a jejich rodičům byl představen projekt Involve. Opakování je matka moudrosti a proto jsme si zopakovali, jak se máme chovat jako účastníci silničního provozu. Přednášku nejen o chování na silnici, nám odprezentovali strážníci Městské policie – Útvaru prevence. Ti byli po celou dobu cyklovýletu s námi, doprovázeli nás a dohlíželi na to, aby se děti chovaly ukázněně na pražských cyklostezkách. Strážníci Útvaru prevence nám byli velmi nápomocni i při sestavování trasy.

Děti si mohly vyzkoušet seřízená kola a jízdu po křižovatkách na Dětském dopravním hřišti na Proseku, poté mohly vyjet do ulic a komunikací do reálu. Sjeli jsme do Podvinního mlýna a jeli směrem do Troji. První přestávku jsme měli za Palmovkou, kde děti byly upozorněny doprovodným strážníkem Městské policie na přejezd přes světelný přechod a následně najíždění na cyklostezku pod Bulovkou. Další přestávku jsme si udělali u Trojského kanálu, kde jsme se mohli dívat na závody, které právě probíhaly v kajacích.

Pokračovali jsme po stezce kolem ZOO a následně jsme dojeli do psího Trojského útulku, kde nás čekala exkurze. Mohli jsme tak vidět jak funguje takovéto zařízení pro opuštěná zvířata. Stihli jsme i exkurzi koní Městské policie. Děti byly nadšené a každý by si nejraději nějakého toho mazlíčka pořídil domů. A to už následovala cesta zpět a tedy jsme se po cyklostezce vraceli k dopravnímu hřišti na Proseku. Přes Podvinní park a Prosek kolem ZUŠ jsme dojeli do cíle, zpět na Dětské dopravní hřiště. Zde si některé děti ještě projely křižovatky na hřišti. Všichni se občerstvili a vydatně posilnili po takovém sportovním výkonu u grilování. Výlet se všem moc líbil a Městská část Praha 9 se chystá na další pořádání cyklovýletů ve spolupráci s Městskými strážníky a základními školami Městské části Praha 9.