9. 7.

ČRo Regina

Na Proseku v Praze 9 by měl vyrůst nový parkovací dům pro víc než 600 aut

8.7.2013    ČRo Regina    str. 3   13:00 Události dne

        Městská část Praha 9   

Olga KRČKOVÁ, moderátorka

--------------------

Na Proseku v Praze 9 by měl vyrůst nový parkovací dům pro víc než 600 aut. Vybudovat ho chce radnice u stanice metra mezi ulicemi Vysočanská a Prosecká a Jablonecká. V současné době je tam parkoviště místního supermarketu. Parkovací dům by měl vyřešit dlouhodobé problémy s odstavováním aut na místním sídlišti.

 E15

Codeco chystá v pražských Vysočanech nový bytový areál

9.7.2013    E15    str. 8   Byznys

    Daniel Novák    Městská část Praha 9   

Praha  Vysočany v Praze 9 jsou mezi staviteli nových bytů už roky populární lokalitou. A trend pokračuje. Developerská firma Codeco tam totiž se svými izraelskými partnery nově připravuje projekt s názvem Zátiší nad Rokytkou, který bude v sedmi bytových domech čítat 212 bytů.

            „Umístění bylo zvoleno v jižní části areálu bývalého ČKD, kde se nacházejí či nacházely fyzicky a morálně dožilé skladové objekty,“ uvedl stavebník v dokumentaci předložené k posouzení vlivů stavby na životní prostředí.

Developer odhaduje, že začne stavět ve druhém čtvrtletí 2014, dokončení stavby předpokládá o rok a půl později.

            Ve Vysočanech není Codeco nováčkem. Firma už v Českomoravské ulici přestavěla na byty bývalou kancelářskou budovu ČKD. Na konci minulého roku v Praze 9 vystavěla bytový dům Matějkova.

Přestože jsou Vysočany pro developery atraktivní, všem tamním záměrům se nedaří. Například právě Codeco oznámilo už v roce 2008 u metra Kolbenova výstavbu výškové kancelářské budovy Kolben Tower. Projekt ale zůstal jen na papíře.

            Rozsáhlé a dosud nerealizované projekty má v lokalitě také například izraelská společnost AFI nebo skupina CPI realitního magnáta Radovana Vítka, která k vysočanskému projektu přišla letošní koupí maďarského developera Ablon. Další velký projekt chystá ve Vysočanech italská skupina Fim, která chce bývalé pekárny Odkolek přestavět na bytový komplex.

Developerský projekt Zátiší nad Rokytkou ve Vysočanech pojme v sedmi bytových domech celkem 212 bytů

 

Metro

Parkování. Na Proseku bude víc míst

9.7.2013    Metro    str. 5   Praha

    ČTK    Městská část Praha 9   

Na Proseku v Praze 9 by měl být postaven nový parkovací dům pro více než 600 aut. Vybudovat jej chce radnice Prahy 9 u stanice metra Prosek za supermarketem Billa. Vyplývá to z internetového informačního systému EIA.

            Pozemek mezi ulicemi Vysočanská, Prosecká a Jablonecká, na kterém má parkovací dům stát, v současné době slouží jako parkoviště za místním supermarketem. Podle dokumentu je hlavním důvodem pro stavbu nedostatek parkovacích míst na místním sídlišti.

V pětipodlažním domě by mělo být v přízemí 114 parkovacích míst pro krátkodobé stání a 504 míst pro dlouhodobé stání ve zbylých čtyřech nadzemních podlažích.

 

Na Proseku má stát nový parkovací dům pro 600 aut

9.7.2013    Mladá fronta DNES    str. 2   Praha

    (ČTK)    Městská část Praha 9   

PRAHA Na Proseku by měl být postaven nový parkovací dům pro více než 600 aut. Vybudovat jej chce radnice Prahy 9 u stanice metra Prosek za supermarketem Billa. Sloužit by měl hlavně dlouhodobému parkování tamních obyvatel.

            Pozemek mezi ulicemi Vysočanská, Prosecká a Jablonecká, na kterém má parkovací dům stát, v současné době slouží jako parkoviště.

            Podle dokumentace EIA jsou hlavním důvodem stavby problémy s dlouhodobým nevhodným odstavováním vozidel. Ta tu stojí často například i ve dvou řadách.

            V pětipatrovém domě by mělo být v přízemí 114 parkovacích míst pro krátkodobé stání a 504 míst pro dlouhodobé stání ve zbylých čtyřech nadzemních podlažích. Zastavěná plocha bude 3 250 metrů čtverečních.

            „Stavba parkovacího domu bude řešena jako železobetonový skelet. Fasády kromě stěny přiléhající k sousednímu objektu budou tvořeny pouze zvýšenými parapetními pásy o šířce vytvářející prostor pro umístění koryt s rostlinami, prostor mezi podlažími bude vyplněn nerezovou sítí napnutou na nosné ocelové konstrukci, která bude ve výsledku zcela zakryta pnoucí se a převislou zelení,“ píše se v dokumentu.

            Stavět by se mělo začít letos a skončit v příštím roce.

 

Pražský deník

Dobrá zpráva

9.7.2013    Pražský deník    str. 1   Titulní strana

    (red)    Městská část Praha 9   

Radnice Prahy 9 hodlá vybudovat parkovací dům pro šest stovek aut. Vyrůst má poblíž zdejší stanice metra, konkrétně mezi ulicemi Jablonecká, Vysočanská a Prosecká. Svůj vůz tu zaparkují nejen místní, ale také návštěvníci Prahy 9. Jen v přízemí pětipatrového domu má být garantováno nejméně 504 parkovacích míst pro dlouhodobé stání a 114 míst pro stání krátkodobé.

 

Region| Střední Čechy

 

Zpravodajství ČTK

Na Proseku v Praze 9 by má stát nový parkovací dům pro 600 aut

8.7.2013    Zpravodajství ČTK    str. 0   dce  pol

    brn    Městská část Praha 9   

  Praha 8. července (ČTK) - Na Proseku v Praze 9 by měl být postaven nový parkovací dům pro více než 600 aut. Vybudovat jej chce radnice Prahy 9 u stanice metra Prosek za supermarketem Billa. ČTK to zjistila z internetového informačního systému EIA.

Pozemek mezi ulicemi Vysočanská, Prosecká a Jablonecká, na kterém má parkovací dům stát, v současné době slouží jako parkoviště za místním supermarketem.Podle dokumentu je hlavním důvodem nedostatek parkovacích míst na místním sídlišti a s tím spojené problémy s dlouhodobým nevhodným odstavováním vozidel. Ta tu stojí často například i ve dvou řadách.

V pětipatrovém domě by mělo být v přízemí 114 parkovacích míst pro krátkodobé stání a 504 míst pro dlouhodobé stání ve zbylých čtyřech nadzemních podlažích. Zastavěná plocha bude 3250 m2 a užitná podlažní plocha 15.445 m2.

"Stavba parkovacího domu bude řešena jako železobetonový skelet. Fasády kromě stěny přiléhající k sousednímu objektu budou tvořeny pouze zvýšenými parapetními pásy o šířce vytvářející prostor pro umístění koryt s rostlinami, prostor mezi podlažími bude vyplněn nerezovou sítí napnutou na nosné ocelové konstrukci, která bude ve výsledku zcela zakryta pnoucí se a převislou zelení," píše se v dokumentu.

Zeleň na fasádě bude zavlažována automaticky a parkovací dům bude zaměstnávat nastálo dva lidi.

Stavět by se mělo začít podle dokumentu v EIA ještě letos, skončit by měla v roce 2014. Délka garážového domu má být necelých 93 metrů, šířka zhruba 34 metry a výška 17 metrů. Kolik bude výstavba stát, z dokumentu není jasné.

Podle materiálu by nový dům neměl okolí stavby nijak výrazně zatížit, přestože zřejmě mírně stoupne počet aut v okolí. "Je nutné však zvážit, že parkovací dům bude využíván především v dlouhodobému parkování vozidel obyvatel okolní zástavby a tudíž počet vozidel v území parkujících a projíždějících se vlivem záměru příliš nezmění," stojí v materiálu.