30. 5.

Metro

Nový park. Místo smetiště u rybníka

30.5.2013    Metro    str. 5   Praha

    ROW    Městská část Praha 9   

Nová relaxační a sportovní oblast vznikla v okolí Hořejšího rybníka v Hloubětíně.

            Výsledkem šestileté spolupráce radnice Prahy 9 s developerem je kompletní obnova celé lokality. Došlo k omlazení zeleně, obnově Hořejšího rybníka, úpravě koryta říčky Rokytky a je zde budován také zcela nový park s menšími vodními plochami. Prostředí dotváří venkovní výstava sochařských děl různých autorů.

            „Ozdravění této zdevastované oblasti si radnice Prahy 9 vytyčila jako jeden z hlavních cílů. Ještě před několika lety se jednalo o neudržovanou lokalitu plnou odpadků a obývanou pouze bezdomovci,“ řekl Jan Jarolím, starosta Prahy 9.

            Oblast je zároveň relaxační zónou a místem pro sport a odpočinek nejen pro všechny obyvatele Prahy 9, ale pro ty, kteří do této části zavítají díky nejdelší cyklostezce v metropoli. Vyžití tu najdou všechny věkové skupiny od dětí a mládeže až po seniory. Nově vytvořená zelená plocha, jež podle radnice bude tvořit „plíce“ Prahy 9, je součástí tří areálů rozložených podél nově vzniklé cyklostezky. Ta byla vybudována na místě původní nevyužívané železniční vlečky. Důležitým krokem, který výrazně zvýší bezpečnost průjezdu cyklistů v okolí Kejřova parku, je i zahájená stavba mimoúrovňového křížení cyklostezky se silnicí.

            Dokončena je rekonstrukce Kejřova mlýna a sousedního parku, kterému byl pod kontrolou památkářů vrácen původní vzhled i půvab.

 

Parkujeme za miliony

30.5.2013    Metro    str. 5   Praha

    AV    Městská část Praha 9   

Na Střížkově vyroste pět parkovacích domů. Vejde se do nich 1200 aut.

 

Desítky milionů budou stát nové parkovací domy, které chce vybudovat radnice deváté městské části. „Jaká je návratnost investice? A proč to raději neřešit zlepšením MHD?“ diskutují čtenáři na webu Metro.cz.

            Radnice má však jasno. „Dlouhodobě se potýkáme s problémem parkování, proto jsme se rozhodli přistoupit k tomuto řešení,“ vysvětluje zástupce starosty Prahy 9 Marek Doležal.

            V současné době je již vybráno první místo, kde se bude stavět. To se nachází nedaleko obchodního domu Billa na Proseku.

O ostatních místech zatím radnice jedná. „Každému projektu parkovacího domu bude vždy předcházet diskuse s občany,“ slibuje Doležal.

            Právě obyvatelé už mají velkých staveb dost. Nezamlouvá se jim především stavba obchodně-administrativního centra na zelené ploše u stanice metra Střížkov. Jako hlavní argument občanská sdružení uvádějí, že by stavba přitáhla na území další auta.

 

Citát „Garáže mimo jiné zabrání kolapsu po zavedení parkovacích zón.“ MAREK DOLEŽAL ZÁSTUPCE STAROSTY PRAHY 9