29. 5.

isport.cz

Blázinec kolem Bohemek. Jejich sobotní derby bude v Příbrami

28.5.2013    isport.cz    str. 0   Druhá liga

        Městská část Praha 9   

Očekávané pražské derby ve druhé lize se bude hrát… v Příbrami. Do středočeského města se přesouvá sobotní zápas, ve kterém fotbalisté střížkovských Bohemians Praha hostí vršovické Bohemians Praha 1905. Podle prohlášení sekretáře Bohemians Praha Martina Bartoníčka jsou důvodem změny stadionu bezpečnostní důvody. Zápas začne U Litavky v sobotu v čase 17:00.

 

Stejně jako v několika předchozích případech je okolo vzájemného utkání dvou klubů, které mají klokana ve znaku, velmi živo. Ještě včera mluvili na Střížkově o jiném scénáři.

 

Bohemians Praha chtěli v sobotu na svůj stadion na pražském Střížkově pustit pouze 120 příznivců Bohemians 1905. Nikdo jiný by se pak mimo sektor hostí nedostal. Paradoxně ani domácí fanoušci, mezi které se chtěli přimíchat i fandové soupeře. Domácí se báli výtržností, které by mohly poškodit jejich stadion.

 

„Už se mezi oběma kluby odehrály tři zápasy a ani jednou nedošlo k nějaké demolici stadionu. A to i přes provokace ze strany Střížkova. Tak nevidím důvod, proč by k tomu mělo dojít počtvrté. Je to podle mě jen zástupný důvod,“ zlobí se ale předseda Družstva fanoušků Bohemians Petr Jirát.

Nakonec zvítězila varianta zápas přesunout mimo hlavní město. O přeložení dějiště duelu požádala Rada Městské části Praha 9. Obávala se, že by ne zcela vyhovující prostory stadionu mohly přispět k narušení pořádku.

 

"Je dost možné, že by celý zápas nemusel proběhnout zcela v klidu. Proto jsme se rozhodli naše občany chránit před zbytečnými problémy," řekl v prohlášení místostarosta Městské části Praha 9 Adam Vážanský.

 

Vstupenky na utkání bude možné zakoupit dvě hodiny před začátkem pouze na pokladnách v Příbrami. "Volné vstupenky, které byly vytištěny v Letňanských Listech, permanentky a vstupy V.I.P. k tomuto zápasu vydané na stadion Lovosická 559 Praha 9-Letňany na tento zápas jsou neplatné," uvedl střížkovský klub.

 

Na pondělní schůzce zástupců Bohemians Praha od policie padl návrh, aby se utkání hrálo na Střížkově bez diváků. „To ale Střížkov zavrhl, naopak byl velmi vstřícný. Chtěli, aby se na zápas dostalo co nejvíc fanoušků soupeře, a dokonce navrhli, aby se hrálo v Ďolíčku, což nešlo. Nikdo rozhodně nikoho nediskriminuje,“ hájil postup pořadatele bezpečnostní manažer FAČR Martin Synecký.

 

Zápas začne U Litavky v sobotu v čase 17:00.

 

 

URL| http://isport.blesk.cz/clanek/173873/b...ek-jejich-sobotni-derby-bude-v-pribrami

 

 

 

lidovky.cz

Druholigové derby "Bohemek" se kvůli bezpečnosti odehraje v Příbrami

28.5.2013    lidovky.cz    str. 0   Lidovky / Fotbal - Gambrinus liga

    ČTK    Městská část Praha 9   

Nadcházející derby ve 30. kole druhé fotbalové ligy mezi Bohemians Praha a Bohemians Praha 1905 z Vršovic se z bezpečnostních důvodů nebude hrát na Střížkově, ale v Příbrami. Zápas začne U Litavky v sobotu v původním čase 17:00. Informoval o tom sekretář střížkovských Bohemians Martin Bartoníček.

 

Vše bylo podle něj s kladným stanoviskem projednáno s ředitelem oddělení profesionálního fotbalu Ivem Lubasem, bezpečnostním manažerem asociace Martinem Syneckým a místopředsedou za kluby první a druhé ligy Dušanem Svobodou. Lubas dohodu potvrdil. "Klubu Bohemians Praha se ukládá předložit nájemní smlouvu ke stadionu na uvedené utkání a souhlas Bohemians Praha 1905 se změnou hřiště, a to vše nejpozději do středy do 16:00," uvedl Lubas.

 

Také vršovický klub nehodlá stavět překážky. "S ohledem na to, že o našem postupu už je rozhodnuto, rozhodnutí akceptujeme. Nyní vyjednáváme o tom, že by pět autobusů zdarma odvezlo do Příbrami naše fanoušky," řekl tiskový mluvčí Bohemians Praha 1905 Tomáš Mutinský. K přesunutí duelu do Příbrami došlo z důvodu, že panovaly obavy z nepokojů fanoušků. Zápas dvou týmů hlásících se k historii Bohemians totiž vždy mívá velmi vyhrocenou atmosféru kvůli dlouholetému sporu o název.

 

Tentokrát se navíc na stadion soupeře chystali ve velkém množství příznivci vršovických "klokanů", plánovali údajně také pochod ze stanice metra Letňany. O přeložení dějiště duelu proto požádala Rada Městské části Praha 9. Obávala se, že by ne zcela vyhovující kapacita stadionu mohla přispět k narušení pořádku. "Je dost možné, že by celý zápas nemusel proběhnout zcela v klidu. Proto jsme se rozhodli naše občany chránit před zbytečnými problémy," řekl v prohlášení místostarosta Městské části Praha 9 Adam Vážanský.  Bohemians 1905 návrat do první ligy oslavili v neděli

 

"K tomuto stanovisku nás vede zejména ne zcela dostačující kapacita stadionu, ale také obava o narušení veřejného pořádku a poškození majetku obyvatel v okolí stadionu," dodal. Oba kluby vedou delší dobu spor o název, nástupnictví Bohemians a také o to, komu patřili hráči, kteří byli v Bohemians před konkurzem v roce 2005. V nepřehledné kauze navíc figuruje ještě třetí "Bohemka" - FC Bohemians Praha Michala Vejsady. "Klokani" před prestižním soubojem se střížkovským klubem už mají jistotu postupu do první ligy.

 

Návrat do nejvyšší soutěže oslavili v neděli po domácí výhře nad HFK Olomouc. Stále však usilují o prvenství v soutěži, na vedoucí Znojmo ztrácejí dvě kola před koncem tři body. Vstupenky na utkání bude možné zakoupit dvě hodiny před začátkem pouze u pokladen v Příbrami za 90 korun. "Volné vstupenky, které byly vytištěny v Letňanských Listech, permanentky a vstupy V.I.P. k tomuto zápasu vydané na stadion Lovosická 559, Praha 9-Letňany, na tento zápas jsou neplatné," uvedl střížkovský klub.

 

Metro

Druholigové zelenobílé derby bude v Příbrami

29.5.2013    Metro    str. 19   Sport

    SIM a ČTK    Městská část Praha 9   

Souboj Bohemek se nebude hrát na Střížkově kvůli bezpečnosti.

 

Nadcházející derby ve 30. kole druhé fotbalové ligy mezi Bohemians Praha a Bohemians Praha 1905 z Vršovic se uskuteční v Příbrami. Zápas začne U Litavky v sobotu v původním čase od 17.00. „Klubu Bohemians Praha se do středy do 16.00 ukládá předložit nájemní smlouvu ke stadionu na uvedené utkání a souhlas Bohemians Praha 1905 se změnou hřiště,“ řekl včera ředitel oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas.

            Ani vršovický klub nehodlá stavět překážky. „S ohledem na to, že o našem postupu už je rozhodnuto, rozhodnutí akceptujeme,“ řekl tiskový mluvčí Bohemians Praha 1905 Tomáš Mutinský. K přesunutí duelu z Prahy 9 do Příbrami došlo z obav z nepokojů fanoušků.

            Zápas dvou týmů hlásících se k historii Bohemians totiž vždy mívá velmi vyhrocenou atmosféru kvůli dlouholetému sporu o název.

Citát

 

„Je možné, že by zápas na stadionu s ne zcela dostačující kapacitou nemusel proběhnout v klidu. Proto jsme se rozhodli naše občany chránit před zbytečnými problémy.“

 

ADAM VÁŽANSKÝ, MÍSTOSTAROSTA PRAHA 9

 

Foto popis|

 

Regionální mutace| Metro - Praha

 

 

Kde parkovat? Místa zmodrají

29.5.2013    Metro    str. 5   Praha

    ADAM VÁCHAL    Městská část Praha 9   

Pruh pro autobus i stavba radnice -tak mizí parkovací místa.

 

Ulicí Jugoslávských partyzánů sice projedou autobusy rychleji, zaparkuje tu však méně aut. V Libni zase nedávno zmizelo celé parkoviště. Na jeho místě vyroste nové sídlo radnice. Parkovacích míst bude ubývat i v budoucnu. Město totiž plánuje rozšířit modré parkovací zóny do dalších městských částí.

            Ty však na řidiče myslí a hodlají vybudovat nová parkoviště. „V následujících dvou letech vystavíme parkovací domy na sídlišti Prosek a Střížkov s celkovou kapacitou do 1200 míst,“ říká Linda Urbášková z kanceláře starosty Prahy 9.

Kde vzniknou nová místa k parkování Letos po kolaudaci nového obchodního centra přibude několik míst v ulici Na Příkopě 14. * S dokončením tunelu Blanka vznikne parkoviště pro 800 aut na Letenské pláni.

* V Praze 3 mezi Florou a náměstím Jiřího z Poděbrad vzniknou nová místa pro řidiče díky rekonstrukci garáží.

* Praha 13 aktualně dokončuje nová místa k stání na Velké Ohradě.

* Uvažuje se také o výstavbě garáží ve Francouzské ulici za zhruba 200 milionů korun.

 

Citát „Plánujeme další vznik parkovišť P+R. Nová by mohla být na Černém Mostě, Zličíně u Smíchovského nádraží a v neposlední řadě také v Tobrucké ulici. “ TOMÁŠ MRÁZEK TECHNICKÁ SPRÁVA KOMUNIKACÍ

 

Foto popis|

 

Regionální mutace| Metro - Praha

 

 

 

metropol.cz

Praha 9 začala v pondělí  s demolicí rozpadajícího se domu U Harfy

28.5.2013    metropol.cz    str. 0   Z Prahy

    Barbora Máchová    Městská část Praha 9   

Rozpadající se budova v ulici U harfy na Praze 9 ohrožovala majetek a zdraví obyvatel. Praha získala povolení k jejímu stržení, které bude muset zaplatit majitel domu, společnost Harfa City. Demoliční práce budou trvat týden.

 

           

 

            Demolice domu U Harfy (zdroj: metropol.cz)

 

            Budova patří soukromému majiteli, již delší dobu však stojí bez využití a chátrá. Již před rokem se rozpadla část zdi a vysypala se do komunikace, kde tak způsobila značné škody ve výši 1,5 milionu korun.  Za zřícení zdi toho času mohli údajně bezdomovci, kteří prodali do sběru ocelové výztuže, které budovu držely. Stavební úřad budovu zakonzervoval a majiteli poslal příkaz k jejímu odstranění, ale reakce se nedočkal. Poté se do budovy podle sousedů bezdomovci vrátili a technický stav domu zhoršovali ještě více.

 

            „Pozvali jsme statiky, kteří na místě provedli šetření, a bylo konstatováno, že je nezbytné odstranění tohoto objektu, v němž se nachází sklady, kotelna a šatna. Protože majitel na výzvy stále nereaguje a my chceme zajistit bezpečnost našich obyvatel, získali jsme povolení zbourat objekt z moci úřední na vlastní náklady s tím, že budeme po majiteli náklady vymáhat,“ uvedl zástupce starosty pro oblast výstavby a územního rozvoje Ing. Marek Doležal.

 

            Nařízení statika a stavebního úřadu se týká pouze zbourání stavby, která ohrožovala životy a majetek obyvatelů, takže suť a zbytek nutných opatření si bude muset majitel zajistit sám. Pokud tak neučiní, město zařídí i to a posléze bude na majiteli náklady vymáhat exekučně.

 

            Na místě objektu a přilehlých pozemcích plánuje město výstavbu komerčního areálu Harfa City s kancelářemi, obchody, sklady a byty. Magistrátní odbor ochrany prostředí pro projekt vydal v říjnu 2010 souhlasní stanovisko.

novinky.cz

Nebezpečné ruiny v Praze 9 pomalu mizí

28.5.2013    novinky.cz    str. 0   Bydlení - Reality a finance

    Lucie Fialová    Městská část Praha 9   

Život ohrožující ruiny v ulici U Harfy ve Vysočanech, které si oblíbili bezdomovci, začaly v pondělí likvidovat stroje. Demolici nařídil statik, soukromý majitel rozlehlého zdevastovaného areálu se ke splnění úkolu neměl, a tak iniciativu převzala radnice Prahy 9.

 

„Protože hrozilo, že spadnou i ostatní objekty, nařídil statik demolici. Vlastník tak neučinil, a tak to uděláme my a peníze na něm budeme vymáhat,“ řekl Právu místostarosta deváté městské části Adam Vážanský (ODS).

 

Jedna z budov se zhroutila už minulý rok. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Na zdi, která se nesesypala, se skví obří černý nápis Wish you were here. Stejný název nese jedna z nejznámějších balad kultovní kapely Pink Floyd.

 

Polorozpadlé stavby nacházející se v těsné blízkosti stanice vlaků Praha-Libeň vyrostly za první republiky. Jeden čas uvnitř sídlila truhlárna. Poslední léta je okupovali lidé bez domova. Ve vysoké trávě podél železničních kolejí vede vyšlapaná stezka, v pondělí kvůli dešti totálně rozblácená, keře obklopující areál mají místy ulámané větve, aby se zdejší usedlíci dostali dovnitř.Bourání za milión

 

Ještě než otočný bagr zaťal zubatou lopatu do stěny, policisté se psy domy důkladně prohledali – chvíli předtím se z jednoho z nich vymotala starší žena. Řidič modrého auta, který parkoval před troskami a zapomněl odjet, bude překvapený, až svoje vozidlo nenajde. Skončilo na odtahovém parkovišti, bránilo bagru. Podle místostarosty Marka Doležala (TOP 09) vyjde bourání přibližně na milión korun.

 

„Budeme jen demolovat, a ne odvážet, suť bude muset odstranit vlastník,“ vysvětlil. Padne pět objektů. „Jediný, který zůstane, je tamten, protože má železobetonový skelet, který vydrží válku,“ ukazuje na část u rušné Poděbradské ulice.

 

Práce potrvají celý týden. Bagr nejdříve odklidil suť ve vjezdu a pak se s plnou vervou pustil do bourání, až se z trosek prášilo. „Otočný bagr je na hrubou práci, ještě přijede malý a upraví terén,“ popsal Právu Miloslav Pecka ze stavební firmy, která má na starost demolici.

 

Územní plán počítá na místě někdy v budoucnu s administrativou a obchody.Zátah na nežádoucí stavby

 

Radnice Prahy 9 likviduje i jiné nežádoucí stavby na svém území. Před půl rokem srovnala technika se zemí ubytovnu v nedaleké Podkovářské ulici.

 

„Víte, co se děje třeba v Přednádražní v Ostravě,“ poznamenal Vážanský. Obec chce nechat zbourat také další dvě ubytovny ve Skloněné ulici. Obyvatelé okolních domů si stěžují na chování zahraničních dělníků, kteří uvnitř přespávají, vadí jim opilci rušící noční klid, časté krádeže a nepořádek.

 

Jednu se podařilo odstranit před necelými dvěma lety. Pokračování brání majetkoprávní spor, ale Vážanský doufá, že věc se brzy pohne kupředu.