2. 4. 2013

prvnizpravy.cz

Prague Patchwork Meeting po sedmé

1.4.2013    prvnizpravy.cz    str. 0   kultura

Patchwork pod záštitou starosty. Největší galerie nástěnných textilních obrazů již posedmé v Praze.

Ve dnech 5. - 7. dubna 2013 proběhne v Praze již 7. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se uskuteční tradičně ve čtyřhvězdičkovém Wellness Hotelu Step, v pražských Vysočanech. Uvedl to oficiální web Praha 9.

Ta prozradila, že na ploše o rozloze pěti tisíc metrů čtverečních se představí více než 250 autorů a klubů, z toho 12 samostatných galerií. Třetinu celkové plochy obsadí obchody.

"Vystaveno bude více než 600 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se rozmanitých workshopů s předními lektory v oboru. Mezinárodní výstava Prague  Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje přes 600 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil," doplnil radniční web.

 

Do Prahy se sjedou světové hvězdy uměleckého quiltu

Ten prozradil, že letošní nejvýznamnější kolekce představí  Ineke van Unen z Holandska a skupina TEXUI, která sdružuje více než dvacet umělkyň z dvanácti zemí světa. Odlišný pohled na umění práce s textilem předvede scénografka a výtvarnice Anke Pradel  z Německa a spoustu dalších umělkyň.

"Poprvé se v Praze představí také výběr nejlepších textilních umělkyň sdružených v SAQA, celosvětové asociaci art quiltu, premiérově budou vystaveny quilty z Izraele," dodal radniční web.

Doprovodné kurzy pro pokročilé i pro nadšené amatérky

Podle pořadatelů chybět nebudou na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky. V kongresovém sále jsou k dispozici téměř tři stovky míst pro třináct různých workshopů, které povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky.

"Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Letošní novinkou je projekt Coats Fabrics, na bázi světově renomovaných interiérových tkanin předních výtvarníků, který byl celoročně zveřejňován také v Newsletteru PPM, pravidelném internetovém měsíčníku výstavy," doplnil radniční web.

"Výstava se se svou návštěvností kolem pěti tisíc lidí řadí na 4. - 5. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si drží britský Birmingham s 35 tisíci návštěvníků," dodal.