13. 8.

topvip.cz

Multikulturní festival Barevná devítka je po roce opět tady!

12.8.2013    topvip.cz    str. 0  

        Městská část Praha 9   

post-33864">

Multikulturní festival Barevná devítka je po roce opět tady!

Publikoval Samuel Svoboda dne 12 Srpen 2013 v kategorii Zajímavosti

Poslední srpnový den se park Podviní ve Vysočanech opět zaplní cizokrajnými kulturami. Devátý ročník Barevné devítky proběhne v sobotu 31. srpna mezi 14 – 22 hodin.

Multikulturní festival Barevná devítka prezentuje národnostní menšiny, které u nás žijí, a se kterými se tu běžně potkáváme. Tímto zajímavým způsobem se návštěvníci seznámí s tím, jak v cizích zemích žijí, jakou mají kulturu, ochutnají jejich tradiční speciality nebo se mohou zapojit do kteréhokoli workshopu.

Program bude probíhat jak na hlavním pódiu, tak v prostoru parku Podviní. Na pódiu se připravuje program nabitý etnickými tanci a hudebními vystopeními, v prostorách parku pak budou instalovány stánky s neodolatelnými jídly z Gruzie, Itálie, Vietnamu, Bulharska, Srbska, Beninu, Arménie, Spojených států, Pobřeží slonoviny, Číny, Afgánistánu nebo Mexika.

Kromě jídla v parku najdete tržiště s etnickými výrobky, workshopy a zábavná stanoviště pro děti. Prostor dostanou i neziskové organizace, které pomáhají lidem v ohrožení, zabývají se rozvojovou činností nebo ty, které se věnují integraci menšin u nás. Barevná devítka 2013 začíná v sobotu 31. srpna ve 14 hodin a vstup je zdarma.

Více informací naleznete na: http://www.barevnadevitka.cz

Foto: http://www.barevnadevitka.cz

URL| http://www.topvip.cz/zajimavosti/multi...al-barevna-devitka-je-po-roce-opet-tady