Mikroklima 2013

Ve čtvrtek dne 19. září 2013 se již posedmé uskutečnila tradiční akce zaměřená na životní prostředí a jeho ochranu s názvem Mikroklima.

Tuto akci pořádala Městská část Praha 9 ve Vysočanech, na nám. OSN a v jeho blízkém okolí.

Letošní ročník byl zasazen do kontextu Evropského týdne mobility s mottem „Čistý vzduch – je to na nás!“. Akce byla tedy tematicky zaměřená na ovzduší a jeho ochranu, meteorologii, klimatologii, šetrnou dopravu a nakládání s odpady. Program byl rozdělený na dvě části – dopoledne bylo určeno pro školy a veřejnost, odpoledne pro rodiny s dětmi.

Školáci měli svůj samostatný odborný program, jehož součástí byla i soutěž tříd o nejlepší společný výrobek z recyklovaného materiálu na téma „Život ve vzduchu“. O vítězi rozhodlo hlasování veřejnosti. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 tříd základních škol a jedna třída střední školy. Všechny výrobky se moc povedly. Prohlédnout si je můžete ve vstupní hale nové radnice až do konce listopadu.

V rámci akce bylo také k vidění mnoho zvířat: koně jízdní policie, poníci, draví ptáci, morčata, králíci, želva, krajta, dvě kočky a agama vousatá. Dva pejsci (tříměsíční kříženec kavkazského ovčáka a sedmiměsíční kříženec stafordšírského bulteriéra z Útulku pro opuštěná zvířata v Tróji) dokonce našli na akci nové majitele. Dobrůtky, které se pro zvířátka vybraly, byly útulku předány 24. září.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem spoluorganizátorům za pomoc při konání akce. Konkrétně se jedná o AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., Pražské služby a.s., EKO-KOM a.s., Elektrowin a.s., ASEKOL s.r.o., Městská policie hl. m. Prahy, Hlavní město Praha, Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy, Česká inspekce životního prostředí, Český hydrometeorologický ústav, Pražské vodovody a kanalizace, a.s., Arbonet, s.r.o., Ráj poníků, Junák – svaz skautů a skautek ČR, Kulturní a mateřské centrum Knoflík, nevládní organizace NaZemi a občanské sdružení Ekumenická akademie Praha, Centrum environmentálních studií, o.s. – vydavatel časopisu Nika, Penthea, o.s., ABB s.r.o., Řízení letového provozu ČR, s.p. a BikeRanch Team, o.s.

Stánky s občerstvením, které se akce zúčastnily, naleznete každou sobotu na Karlínských farmářských trzích.