Jste zde

Park Přátelství nominován na "Park desetiletí"

Městská část Praha 9 přihlásila Park Přátelství do soutěžní přehlídky „Park desetiletí“ , kterou vyhlásil Svaz zakládání a údržby zeleně. V těchto dnech bylo zahájeno elektronické hlasování  o CENU VEŘEJNOSTI na www.parkdesetileti.cz.
Pokud se vám park Přátelství líbí a chcete, aby cenu získal, můžete ho podpořit hlasováním elektronickou cestou na www.parkdesetileti.cz.

Připomeňme, že autorem  původního projektu (1974–76) je Ing. arch. Otakar Kuča, který byl spoluautorem také projektu revitalizace parku, která byla realizována ve třech etapách a ukončena v roce 2008.
Revitalizace parku Přátelství zajistila obyvatelům proseckého sídliště v Praze 9 jedinečnou příležitost odpočívat a sportovat v parku, který vznikal už v 70. letech minulého století. Novodobá revitalizace vycházela z původní koncepce parku – zachovávala princip jasně definovaných tvarů vodoteče v původním rozsahu. Hlavním cílem revitalizace parku Přátelství bylo potvrzení jedinečnosti a nadčasovosti architektonického řešení s dominantou lámaných křivek systému vodních ploch a kaskád. V místě stepního klimatu proseckého sídliště je tak nyní všudypřítomný zvuk vody, díky jedenácti přepadům vodní soustavy.