Jste zde

Živoucí melodie

Zveme vás na červnový koncert vážné hudby, který se koná v obřadní síni vysočanské radnice ve čtvrtek 8. 6. v 19 hodin. V podání vynikajícího klavíristy Stanislava Gallina a houslistky Ludmily Pavlové zazní např. N. Paganini Capriccio č. 24, F. Liszt, S. Rachmaninov, M. Ravel a další.

 

Stanislav Gallin (klavír) vystudoval hudební gymnasium v Petrohradě. V roce 2001 vstoupil do třídy profesora Petera Toperczera na Akademii múzických umění v Praze, kterou v dubnu 2007 absolvoval Čajkovského klavírním koncertem ve Dvořákově síni Rudolfina. V roce 2004 absolvoval studijní pobyt na Mozarteu v Salcburku u profesora Petera Langa. Zúčastnil se mnoha národních a mezinárodních soutěží – například v německém Nersingenu mu byla udělena 1. cena, na Prague Junior Note získal také 1. cenu. Stanislav Gallin je zakládajícím členem Orbis Tria, které se během roku 2009 zařadilo mezi nejúspěšnější evropské soubory své generace, když se stalo laureátem čtyř mezinárodních soutěží, včetně jedné z těch nejprestižnějších - International Chamber Music Competition v německém Hamburku. Zúčastnil se také četných mistrovských kurzů, studoval například u Lazara Bermana, Eugena Idjice, Avo Kouyoumjiana, Pierra Jasmina a jiných. Jako sólista se představil s orchestrem Petrohradské Filharmonie, Petrohradským Rozhlasovým Orchestrem, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Moravskou filharmonii Olomouc, Bruno Walter Festival Orchestr, Plzeňskou filharmonii. atd.. Spolupracoval s dirigenty  Tomášem Braunerem, Alexejem Anikhanovem, Jackem Martinem Händlerem, Jakubem Hrůšou, Vahanem Mardirossianem, Ondřejem Vrabcem, Peterem Vrábelem aj. Je vyhledávaným komorním hráčem doprvázejícím instrumentalisty, pěvce a sbory. Vystoupil na koncertech nejen v České Republice a v Rusku, ale i v dalších evropských zemích, v USA, v Japonsku i v Africe. V roce 2012 ukončil doktorandské studium na VŠMU v Bratislavě ve třídě doc. Eleny Händler. Od roku 2009 působí na pražské Akademii múzických umění jako odborný asistent na katedře klavírní spolupráce.

Ludmila Pavlová (housle) Ludmila Pavlová se narodila roku 1994 v Praze a již ve 4 letech začala s hrou na housle. Zpočátku studovala na Gymnáziu a hudební škole hl. města Prahy a pokračovala ve třídě prof. Pavla Kudeláska na Pražské konzervatoři. Již od útlého věku se s úspěchem účastnila soutěží - 1. cena na soutěži Plzenecké housličky a Filcíkova Chrast. V letech 2006, 2007 a 2009 získala 1. místo v houslové soutěži s mezinárodní účastí J. Muziky v Nové Pace, kde získala každoročně i diplom za nejlépší provedení povinné skladby. Ve svých 13 letech debutovala v pražském Rudolfinu s Josefem Sukem v rámci cyklu koncertů „Josef Suk uvádí mladé talenty“ a rok poté provedla Koncert pro housle a orchestr e moll F. Mendelsohna-Bartholdy ve Spojených arabských emirátech. V následujících letech vystupovala jako sólistka s mnohými orchestry, například spolupracovala s orchestrem FOK, Symfonickým orchestrem GJN, Filharmonií mladých Praha, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře atd.Svůj hudební rozhled si rozšiřovala na mistrovských kurzech s Charlesem Avsharianem, Robertem Davidoviči, Leošem Čepickým, Ivanem Ženatým a Zdeňkem Golou. 2014 získala jakožto vítězka Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích mistrovský nástroj Petra Rácze a vystupovala na turné s mistrem Hudečkem.Taktéž byla přijata na Akademii múzických umění v Praze do třídy Prof. Ivana Štrause a Pavla Šporcla a byla na ročním studijním pobytu na Universität für Musik und darsellende Kunst Wien u koncertního mistra Vídeňských symfoniků Prof. Jana Pospíchala. Repertoir mladé umělkyně zahrnuje díla od barokních až po soudobé autory. Kromě slavných koncertů a světových sonát je na jejích recitálech ke slyšení i mnoho české hudby od Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Josefa Suka nebo i O. F. Korteho. Kromě sólové dráhy je Ludmila členkou Mucha tria (s Johannou Hanikovou a Annou Paulovou), dua s klavíristou Stanislavem Gallinem. Vystupuje jak na domácí půdě, tak v zahraničí (Slovensko, Německo, Rakousko, Belgie, Estonsko, Japonsko).

 

Změna programu vyhrazena