Jste zde

Pochod pro pohřešované děti.

Pátým rokem Nadační fond Ztracené děti pořádá pochod, letos poprvé na Praze 9. Pochod se koná v sobotu 27. 5. 2017 a odstartuje ve 13:00 v Praze u proseckého parku Přátelství, kde bude info stánek s naším Nadačním fondem, který bude informovat o této problematice. Poté se půjde necelé dva kilometry do vysočanského parku Podviní, kde již na účastníky pochodu budou připraveny atrakce jako skákací hrad, různé soutěže pro děti i dospělé, malování na obličej pro děti a hrátky s balonky, občerstvení.

Program zpestří hudební doprovod a ukázky tanců, bojových sportů a našich partnerů.

Pohřešovaných dětí je v Česku každým rokem více než 5000 a cílem pochodu je zviditelnění této citlivé problematiky.

Nadační fond Ztracené děti, je nevládní, nezisková organizace, která se zabývá problematikou bezpečí našich dětí. Pomáhá dětem ztraceným, týraným, zneužívaným a zanedbávaným. Nadační fond Ztracené děti byl založen začátkem roku 2015. Transformoval se z občanského sdružení Ztracené děti, které působilo v České republice od roku 2008.

Smyslem Nadačního fondu Ztracené děti je pomoc nejen při aktuálních kauzách, ale i pomoc při hledání dlouhodobě pohřešovaných dětí a mladistvých, a to v součinnosti a pod taktovkou Policie ČR. Zároveň také pomáháme rodinám pohřešovaných dětí. Jedná se o velmi citlivou oblast, o které nemá širší veřejnost příliš povědomí a do hledáčku medií se dostává až při konkrétních případech, když se stane pohřešování dítěte či mladistvého divácky „atraktivním“. Přitom ročně se v České republice pohřešuje přes 5 tisíc dětí a mladistvých. Většina dětí se najde nebo se vrátí sama domů, ale zůstávají tu malé procento dětí, které se nikdy nenajdou.
Hlavní cílem Nadačního fondu Ztracené děti je předcházet ztrátě-pohřešovaní dítěte. Pokud se tak již stane, pomáhat při jeho nalezení. Poskytnout psychologickou pomoc rodičům a rodinným příslušníkům. Získat a poskytnout materiální a finanční pomoc rodičům pohřešovaného dítěte, kteří se ocitli vlivem této tíživé životní situace v nouzi.