Pražské poetické setkání v režii odboru školství

Celostátní přehlídka dětských recitátorů Dětská scéna čeká na vítěze krajských kol, kam postupují nejlepší z kol obvodních. Ta jsou v Praze souhrnně nazvána Pražské poetické setkání.

V Praze 9 obvodní kolo Pražského poetického setkání – PPS - pořádá odbor školství MČ Prahy 9 pro žáky základních a uměleckých škol a víceletých gymnázií. Podmínkou účasti je věk do 15 let a výběr jejich recitačního výkonu v rámci základního kola uspořádaného svojí mateřskou školou. V letošním roce do obvodního kola postoupilo 32 žáků ze škol v Praze 9.

Obvodní kolo se uskutečnilo ve dnech 9. a 10. března v obřadní síni radnice Prahy 9. Před prvním vystupujícím provedl jeden z poradců, Vít Staša - student literatury a recitátor, hlasovou rozcvičku, která děti  nejen rozmluvila, ale hlavně utlumila trému a strach z přítomných diváků.

Recitační přehlídky jsou pro děti povzbuzením k tvořivé práci a poznávání zejména české poezie a prózy. Pro učitele pak platforma pracovních setkání a případně i navázání spolupráce podtržené inspirací a možností dalšího sebevzdělávání.

Z každé ze čtyř kategorií mohli do krajského kola postoupit maximálně dva účastníci. Těm, kterým se to podařilo, patří blahopřání s přáním úspěšné účasti v dalších recitačních aktivitách.

Fota: archiv OŠ

Ilustrační foto
Přílohy