Pragovka Art 9+1

Pragovka Art  -  Devět plus jedna

Jako volné pokračování sobotních programů Pragovka Gallery nabídne 20. 9. 2020 programy pro děti, mimo jiné například sprejerský workshop s lektory Tomášem Hricem  a Jolanou Lažovou, probíhající od 10-16 hodin,  performativní prezentaci ve výstavě White Plastic, kulatý stůl o použití recyklovaných materiálů v architektuře, promítání filmu Work in progress s pamětníky Pragovky a krátkou komentovanou vycházku po objektu.  Těšit se můžete také na komentované prohlídky výstav (  výstava White Plastic: komentovaná prohlídka výstav s účastí umělců  a kurátorkou Markétou Jonášovou, výstava Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou: komentovaná prohlídka s umělkyní Lenkou Černotovou a kurátorkou Editou Mikoláškovou.) a samozřejmě také na DJ, který celé bude hrát po celé odpoledne. Pro  menší i větší zájemce o historii bude připravena také hra „Vezmi dědu na Pragovku.

 

Program:

10:00- 16:00  Teorie jablka v praxi
- Sprejerský workshop
s lektory Tomášem Hricem a Jolanou Lažovou.

  • V cca hodinových blocích si malí i velcí účastníci workshopu budou moci vyzkoušet různé techniky práce se sprejem: práci se šablonou, stínování, vybarvování i prosté kreslení sprejem.

  • K dispozici bude dřevěná stěna k vyzkoušení i spreje.

  • Děti, máte rádi graffiti? Staňte se v tento den graffiti umělci a přijďte si vyzkoušet kreativní a zábavnou práci se spreji. Připravili jsme pro vás malování na připravené plochy, desky a papíry, vytváření šablon s industriální tématikou a další volné experimentování podle vlastní fantazie. Cílem workshopu je přiblížit dětem práci se spreji a seznámit se s graffiti uměním a umělci z české i zahraniční scény, o kterých si budeme povídat.

10:00- 16:00   Otevřená malířská zóna

  • otevřená malířská zóna, v níž si můžete vyzkoušet práci u malířského stojanu a různé malířské techniky, a chcete- li, můžete využít i radu našich lektorů.

14:00:    Komentované prohlídky výstavami:

  • Krátký úvod o historii areálu

  • Komentovaná prohlídka výstavou Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou s kurátorkou Editou Mikoláškovou a umělkyní Lenkou Černotou.

  • Komentovaná prohlídka výstavy White plastic s účastí některých umělců a jedné z kurátorek Markéty Jonášové

  • Na závěr budeme promítat film „ Work in progress“, obsahující vzpomínky pamětníků a přednášku Lukáše Berana.

16:00    Přednáška o použití recyklovaných materiálů v architektuře doprovodný program k výstavě Hned i zítra bude líp formou kulatého stolu

16:00- workshop ve výstavě Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou s umělkyní Lenkou Černotou: Legální zásah do uměleckého díla. Zkuste přemalovat někomu obraz… zničit nebo zkrášlit ho, vyjádřit souhlas/nesouhlas s dílem - slovem, nápisem, barevnou stopou atd. Míra porozumění, projevení emocí, které obraz vyvolává. Přijďte zasáhnout!

13:00- 18:00 DJ Zagaashi

fb Pragovka