Pozvánka na online vernisáž na Pragovce

Pragovka Gallery a The White Room vás v úterý 1. 12. 2020 v 18:00 srdečně zve na další z řady online vernisáží, která proběhne na Facebooku Pragovka Gallery. Zároveň jsme pro Vás připravili předvánoční Pragovka Online Art Bazaar, ve kterém si můžete zakoupit originální umělecká díla.

Pragovka Gallery a The White Room Gallery chystá nové výstavy! Ačkoliv restrikce vlády stálepřetrvávají,  můžete 1. 12. v 18:00 navštívit další online vernisáže k výstavě Lucie Talllové s názvem LOOKING THROUGH a Ladislava Vlny s názvem LOVE or FIGHT

Od čtvrtka 3.12. budete moci výstavy navštívit  také fyzicky.

ONLINE spolu zahájíme tyto výstavy

  

Lucie Tallová / Looking Through / Pragovka Gallery Entry / Kurátorka Lucia Miklošková
Sólová výstava Lucie Tallové představí autorčina nejnovější díla a velkorysou site-specific instalaci, vytvořenou speciálně pro výstavný prostor Entry. Projekt reaguje na industriální charakter a architekturu galerie. Výstava bude prezentována online a pro návštěvníka orientována na pohled zvenčí. Více o výstavě na https://bit.ly/lookingthrough

 

Ladislav Vlna / Love or Fight / Pragovka Gallery Rear / Kurátor Petr Hájek
Ladislav Vlna pracuje s ocelí vlastní technikou, kterou nazývá „Metalurgická malba“. Tuto techniku vyvíjel a zdokonaloval posledních patnáct let. Obrazy jsou do ocelových desek vypalovány ohněm bez přidání jakýchkoli jiných materiálů.
Více o výstavě na https://bit.ly/loveorfight
Výstava pro THE WHITE ROOM GALLERY jednak rekapituluje proměny této expresivní formy, především ale prezentuje nejnovější objekty-sochy, v nichž je v plné intenzitě opět akcentován figurální tvar.

 

Výstavy  potrvají do 31. 12. 2020. S odstupem přibližně týdne pak budete moci navštívit jejich online verzi. V případě, že se uvolní opatření, budete je moci navštívit v obvyklé otevírací době:

Počínaje 29. 11. bude probíhat také tradiční Vánoční Art Bazaar Pragovky, s ohledem k situaci transformovaný do virtuálního prostředí. Navštivte prodejní skupinu, kde můžete zakoupit umělecká díla rezidentů za příznivé ceny a podpořte je v jejich uměleckém úsilí! 

Na virtuální setkání s Vámi se moc těšíme!
 
Pragovka Gallery se nachází ve druhém patře druhého zálivu Pragovky. Objekt je od centra vzdálen 15 min. Metro B – Kolbenova, tram č.16 – Poštovská. Akci organizuje Pragovka for Art, z. s., za přispění Státního fondu kultury,  Ministerstva kultury a Magistrátu hlavního města Prahy.