Jste zde

Sofie Švejdová / +50°C / Pragovka Gallery Pop-Up

Pragovka Gallery srdečně zve na otevření výstavy +50°C, jejíž zahájení proběhne dne 29. 7. 2020 v 18:00 v rámci Vernisáže na Pragovce / Sofie Švejdová / Maud Kotasová. Vernisáž bude přenášena také online na sociálních sítích. Výstava bude k vidění do 27. 8. 2020. Leitmotivem malby Sofie Švejdová je tematizace „místa“ a jeho situační proměny. Rejstřík fyzicky existujících míst, s nimiž autorka pracuje, se dělí na prostory uzavřené (např. pokoje, sály, chodby, koupelny ad.) a otevřené (zahrada, les, park, volná krajina ad.). Místa - soukromá i veřejná – promlouvají o rekonstrukci provokujícího či iritujícího děje, který se tu již odehrál v minulosti, jehož paměťová stopa je však zastřena použitím neúplného scénáře (skrytost narativu a exaltace výrazu). Obraz klade důraz na intenzitu emocí (kresebná zkratka, barva, text) probouzených k životu kombinací reálného východiska (dějové rekonstrukce) a asociativního dotvoření (autorská imaginace). Kurátorem výstavy je Petr Vaňous.

DOPROVODNÝ PROGRAM:
• 4. 8. od 16:00 Tajemná komnata - výtvarná dílna pro děti 4 až 12 let s autorkou výstavy: Děti si se Sofií vyrobí kartonové místnosti, které reagují na její výstavu +50°C a s pomocí kancelářských sponek připojí hýbající se příšerky do svých tajemných komnat.
• 27. 8. 18:00 dernisáž, komentovaná prohlídka s kurátorem a umělkyní
Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury a Městskou částí Praha 9.

Více informací na: https://www.facebook.com/events/3077554855657597/?acontext=%7B%22source%...