Festival Tóny nad městy v Praze 9

Vážení přátelé hudby, i přes složitou situaci vyhlášeného nouzového stavu se zahajovací koncert  festivalu USKUTEČNÍ ! Samozřejmě budou dodržena všechna nařízená hygienická opatření. Těšíme se 8. října v 19:00 v obřadní síni historické budovy radnice,

Již devatenáctým rokem se mezi očekávaná podzimní hudební klání přiřazuje festival Tóny nad městy. Jedná se o sérii jak komorních, tak i orchestrálních koncertů. V letošním roce se uskuteční čtyři koncerty v Praze a jeden koncert v Děčíně.

Festival bude zahájen 8. října a potrvá do 25. listopadu 2020. Mezinárodní hudební festival Tóny nad městy každoročně přitahuje objevnou dramaturgií, která dokáže do koncertních síní přitáhnout široké spektrum publika a také devatenáctý ročník má atraktivní dramaturgii i sestavu účinkujících.

Mimořádný zážitek slibuje již zahajovací koncert festivalu, který se koná za finanční podpory MČ Prahy 9 ve čtvrtek 8. října od 19:00 hod na vysočanské radnici Prahy 9, kde se setkáme s vynikajícím duem, složeným z houslisty Romana Fedchuka a harfenistky Stanii Ramešové. Harfa je jedním z nejstarších hudebních nástrojů – je pokládána za královský biblický nástroj a poutá na sebe pozornost, kdekoli se objeví. Jakmile se ozve zvuk snových arpeggií, každý posluchač je ztracen. Koncert bude velmi originální neboť zazní skladby světových autorů v podání harfenistky Stanie Ramešové, ke kterým patří Smetanova Vltava, Dvořákovo Largo z symfonie Nového světa nebo dílo Händela. V podání vynikajícího ukrajinského houslisty Romana Fedchuka uslyšíte například Cantagile či Caprice N. Paganiniho. Spojení harfy a houslí slibuje zajímavý večer.  Na tento koncert je vstup volný a umožněn bezbariérový přístup.